Mājas Kultūra / Izklaide Samsung izsludina vispasaules nozagto mākslas darbu meklēšanu

Samsung izsludina vispasaules nozagto mākslas darbu meklēšanu

amsung vispasaules akcijā aicina atsaukties ikvienu iedzīvotāju ar jebkāda veida informāciju vai pavedienu par 12 slavenāko mākslas darbu zādzībām. Šobrīd policijas meklēšanā ir Monē, Van Goga, Sezana un citu mākslinieku pasaules slaveni šedevri. Virtuālajā izstādē ar nosaukumu “Zudušie mākslas darbi” ir iespējams iepazīties ar visiem 12 nozagtajiem mākslas darbiem. Tie vēl līdz 10. februārim ir apskatāmi izstādes mājas lapā un Samsung Frame TViebūvētajā mākslas darbu platformā Art Store.

Ikviens ir aicināts piedalīties nozagto mākslas darbu mistērijas atrisināšanā un nozieguma atklāšanā. Izmantojot mirkļbirku #MissingMasterpieces, sociālajos tīklos iespējams publicēt jebkādas norādes un pavedienus, kas varētu palīdzēt atšķetināt šīs zādzības. Izstāde ir radīta sadarbībā ar mākslas noziegumu ekspertu, asociācijas “Pētījumi par noziegumiem pret mākslu” dibinātāju Dr. Noā Čarniju (Noah Charney). Kā norāda eksperts: “Pasaules prakse vairākkārt ir pierādījusi, ka neskaitāmos gadījumos tieši internetā šķietami nenozīmīgi publicētas informācijas dēļ ir bijis iespējams atrast nepieciešamos pavedienus noziegumu atrisināšanai.” Tieši ar šādu mērķi Samsung ir radījis zudušo mākslas darbu tiešsaistes izstādi – veicināt sabiedrības informētību par mākslas darbu nelikumīgu tirdzniecību, kā arī sekmēt tās iesaisti noziegumu apkarošanā.

Pastāv liela iespējamība, ka kāds no nozagtajiem mākslas darbu oriģināliem vairs netiks atrasts, tādēļ Samsung radītā izstāde šobrīd ir vienīgā vieta, kur tos visus iespējams apskatīt vienuviet. “Māksla ir radīta lai sniegtu baudījumu ikvienam, tādēļ tas ir mūsu kopējais pienākums to saglabāt un nodot nākošajām paaudzēm. Tieši šī iemesla dēļ esam radījuši izstādi “Zudušie mākslas darbi”, lai sniegtu iespēju plašākai sabiedrības daļai aplūkot mākslas darbus, kuri iespējams nākotnē nevienā muzejā vairs nebūs skatāmi,” Samsung Electronics Baltics Korporatīvās komunikācijas vadītāja Līga Bite.

Izstādē apskatāmi tādi pasaules slaveni šedevri kā Van Goga gleznas “Pavasara dārzs”, “Doktora Gašē portrets” un “Gleznotājs ceļā uz darbu”, Sezana mākslas darbs “Skats uz Auversu pie Uāzas”, Monē “Vaterlo tilts” un citi. Sezana gleznas aplēstā vērtībā ir 3,8 miljoni dolāru, Monē  – 27,6 miljoni dolāru. Turpretī, aprēķinot visu nozagto Van Goga gleznu kopējo vērtību, tā sasniedz aptuveni 500 miljonus dolāru.

Mākslas darbu izstāde, kas sastāv no 12 mākslas darbiem, ir apskatāma izstādes mājas lapā un Samsung Frame TV iebūvētajā mākslas darbu platformā Art Store līdz 2021. gada 10. februārim. Ņemot vērā, ka šobrīd visi muzeji Covid-19 pandēmijas dēļ ir slēgti, Samsung Frame TV sniedz lielisku iespēju platformā Art Store aplūkot arī citus mākslas šedevrus no pasaulē slavenākajām kolekcijām. Sīkāka informācija atrodama Art Store mājaslapā.

Exit mobile version