RVS Baltijas līgā spēlēs par 3. vietu

0

Baltijas līgas pusfinālā Rīgas Volejbola skola šodien četros setos piekāpās „Alytaus Prekyba – Parama” volejbolistēm, bet TU/”Bigbank” tāpat četros setos pārspēja “TalTech”.

Ar mājinieču tiesībām TU/”Bigbank” savu spēli kalendārā bija ielikušas agrāk, lai rīt būtu vairāk laika atpūsties pirms izšķirīgās cīņas. Tomēr pirmo setu šodien cīņā ar sacensību galvenajām favorītēm uzvarēja Tallinas “TalTech/Tradehouse”, turklāt vienos vārtos – 25:16. Pēc tam gan rezultāti kļuva atbilstoši rangu tabulai – 3:1 (-16, 9, 23, 21) Tartu volejbolistu uzvara. 24 punktus mājiniecēm guva Jade Šadeiko, 21 punktu (5 “eisi”) – Ingrida Kīska. Tallinietēm Raili Konta-Kontsone guva 13, Marija Sēstla – 11 punktus.

Pēc tam laukumā devās Rīgas Volejbola skola un Lietuvas „Alytaus Prekyba – Parama”. Šajā cīņā favorītes bija rīdzinieces, taču tāpat kā dienas pirmajā pusfinālā sākumā labāk veicās pretiniecēm. Turklāt lietuvietes uzvarēja divos setos pēc kārtas – 25:17 un 25:14.

Tikai 3. un 4. setā RVS volejbolistes spēja cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu ar Alītas volejbolistēm. Uzvarēt gan izdevās tikai vienā no tiem. 3. setā rīdzinieces tik vien ļāva pretiniecēm kā izlīdzināt rezultātu – 3:3 un 16:16, visu laiku atrazdamās vadībā un punktu setam pieliekot Alisei Kjasilei – 25:22.

Iespēja pagarināt spēli līdz 5. setam bija arī 4. setā. Pēc Irbes Andikes Lazdas bloka rezultāts kļuva 6:3 rīdzinieču labā. Pirmoreiz vadībā alītietes izvirzījās vien seta vidū, kad triju punktu sēriju ar divām veiksmēm uzbrukumā pabeidza Tautvile Grinkevičiūte – jau 12:11 lietuviešu labā.

Lietuviešu ofensīvu apturēja Andreja Odinokova pieprasītais pusminūtes pārtraukums. Pēc tā jau trīs punktus guva rīdzinieces, divreiz rezultatīvi blokā nospēlējot Lazdai, – 14:12. Pēc 14:14 RVS volejbolistēm vēlreiz padevās sērija, šoreiz četru punktu garumā, kas beidzās ar Kristīnes Kramēnas uzbrukumu – 18:14. Tomēr pēc 19:15 jau ar sešiem punktiem atbildēja Alītas volejbolistes, kuru rindās Oksanai Rusnačenko padevās trīs netveramas serves pēc kārtas – 19:21!

Vairāk par rezultāta izlīdzināšanu šajā spēlē pēc Kramēnas “eisa” (21:21) gados jaunajām rīdziniecēm šoreiz nebija pa spēkam, un „Alytaus Prekyba – Parama” iekļuva finālā ar 3:1 (17, 14, -22, 23) uzvaru.

Rīdzinieču rindās 19 punktus (3 “eisi”) sakrāja Marta kamēlija Levinska, 15 (6 bloki)  – Lazda un 10 (3 – ar servi) – Kramēna. Uzvarētājām ierasti rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Jekaterina Kovaļska, bet pa 12 punktiem pievienoja Grinkevičiūte un Rusnačenko.

“Pirmajos divos setos nevarējām savaldīt savas emocijas,” spēles analīzi ar pirmajiem diviem neveiksmīgajiem setiem sāka Rīgas Volejbola skolas vecākais treneris Andrejs Odinokovs. “Tāpēc spēlēt pret Alītas komandu bija divreiz grūtāk nekā parasti. Trešajā setā jau sākām spēlēt tā, kā mēs to gribējām un varam. Varējām vinnēt arī ceturto setu. Galotnē bijām vadībā. Tiesnesis nosvilpa [Irbei Andikei] kļūdu otrajā piespēlē, kad bijām pretinieces nobloķējuši, un rezultāts kļuva 23:25.

Uzreiz pēc spēles negribu nevienu vainot, ka zaudējām, vai meklēt, kurš vainīgs. Svarīgos spēles brīžos nedaudz iekritām servju uzņemšanā. Tie tomēr ir bērni, kuru psiholoģija vēl nav īpaši spēcīga. Vajag trenēties un gatavoties tā, lai nākamreiz mēs šādu spēli nospēlētu labāk. Tagad jādomā, kā meitenes noskaņot rītdienai, jo nākamā spēle ir jau rīt.”

Tas nozīmē, ka rīt, pulksten 12:00, cīņā par 3. vietu tiksies RVS un “TalTech”, bet pulksten 15:00 par 1. vietu – TU/”Bigbank” un „Alytaus Prekyba – Parama”. RVS komandas spēli varēs redzēt arī tiešraidē “sportacentrs.com TV” un “Delfi”.