RSU favorītes lomā pret TTT. Kas ceturtdien notiks Olimpiskajā centrā?

Enija Vīksne un Katerina Bartonova 2022. gada 30. oktobrī. Foto: Nikola Krawczyk

Ceturtdien, 17. novembrī, Sieviešu Baltijas basketbola līgā notiks divas spēles. Basketbola skolas “Rīga” juniores plkst. 19:00 “Rīdzenes” zālē uzņems “Liepāja/LSSS” vienību. Rīgas Stradiņa Universitāte plkst. 19:30 Olimpiskajā sporta centrā sacentīsies pret TTT. Tiešraides skaties rakstā.

Komandas centīsies pārtraukt zaudējumu sēriju. Juniores vienīgo uzvaru izcīnīja 8. oktobrī Tallinā, savukārt Liepāja panākuma garšu baudīja 22. oktobrī Daugavpilī. Rīdzinieču līdere Krista Lukašēvica otrdien devās uz Kataloniju, lai sporta gaitas turpinātu “Uni Girona” sistēmā.

Lielāks kandidātu skaits valstsvienībā, labāk saspēlēts komandas kodols, vairāk uzvaru un augstāka vieta Baltijas līgā – pirmo reizi kopš Latvijas, Igaunijas un Lietuvas čempionāta sākuma RSU rīcībā ir vairāk trumpju nekā galvaspilsētas lielklubam.

Matīsa Rožlapas un Kristapa Tetera trenētā komanda pret Baltijas līgas komandām nopelnījusi uzvaru un zaudējumu attiecību 3-1, kamēr TTT rēķinā pagaidām ir četri zaudējumi. Bilance aprēķināta, pieskaitot EWBL spēles pret Klaipēdas “Neptūnas” un “Šiauliai” komandām.

TTT pirmo panākumu sezonā izcīnīja 11. novembrī, spraigā galotnē nosargājot uzvaru pār Čehijas klubu “SBŠ Ostrava”. Šī cīņa pierādīja, ka rīdzinieces arī junioru sastāvā var būt konkurētspējīgas, tiesa, sniegums pagaidām ir nestabils. Lielākais izaicinājums – komanda novembra pirmajā pusē savainojumu dēļ zaudējusi starta piecinieka spēlētājas Dominiku Paļulīti un Guntu Baško.

Ceturtdien būs komandu 33. savstarpējā tikšanās. Pirmās 32 cīņas beidzās ar TTT uzvarām, ieskaitot septiņas cīņas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas čempionāta ietvaros. Spraigākais duelis risinājās 2014. gada 15. janvārī, kad TTT mājas spēlē Olimpiskajā sporta centrā bija pārāka ar 56:54.

RSU pirmajā sezonā komandas līderes bija Daina Lazdeniece-Auniņa un Guna Lagzdiņa, taču lielas lomas spēlēja arī juniores Asnate Fomina un Kate Vilka. Augstskolas komanda sezonas gaitā divas reizes pieveica tābrīža Latvijas čempioni SK “Cēsis” (61:55 un 66:64), bet bronzas medaļu izcīnīja trešās spēles pagarinājuma pēdējā sekundē – Kate Vilka guva uzvaras grozu.

Studentes par spriedzi parūpējās arī 2022. gada sezonas pirmajā un pēdējā spēlē. TTT 16. oktobrī viesos guva virsroku ar 72:60, savukārt Latvijas vienīgajā fināla cīņā Liepājā apspēlēja sāncenses 75:64. Tagad ir visi priekšnoteikumi galvaspilsētas derbija dzimšanai – pa īstam tas sāksies brīdī, kad abu komandu rēķinā būs vismaz viena uzvara.

RSU pirmajās trīs spēlēs sakrātas vidēji 26.7 piespēles, 13.3 pārķertas bumbas un 17.0 kļūdas. TTT šie rādītāji ir 11.3 piespēles, 9.3 pārķertas bumbas un 19.7 kļūdas, tiesa, jāatceras, ka pirmajās divās spēlēs nepiedalījās Kate Vilka, Marta Miščenko un Katrīna Trankale.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma