Roboti uz Zemes apvienosies kopīgā dziesmā, lai sveiktu izpētes robotu Curiosity 10. dzimšanas dienā uz Marsa 

Godinot inženierzinātņu un tehnoloģiju sasniegumus, Husqvarna, robotizēto zāles pļāvēju tirgus līderis, vēlas sarīkot Marsa izpētes robotam Curiosity dzimšanas dienas svinības, ko tas jau sen ir pelnījis. Husqvarna ir atjauninājis vairāk nekā 100 000 robotizēto zāles pļāvēju, lai 5. augustā – Curiosity 10. gadadienā uz Marsa – tie varētu vienoties dziesmā “Happy Birthday”. 

Curiosity ir lielākais un modernākais izpētes robots, kas jebkad nosūtīts uz Marsu. Turklāt tas tika izstrādāts tā, lai savā pirmajā dzimšanas dienā uz Marsa tas spētu nodziedāt dziesmu “Happy Birthday” pats sev. Lai taupītu akumulatorus, visas turpmākās dzimšanas dienas ir pagājušas nemanot. Taču šogad viss būs citādi. Husqvarna ir izstrādājis atjauninājumu saviem robotizētajiem zāles pļāvējiem Automower®, kas ļauj tiem “dziedāt” dziesmu “Happy Birthday”. Atjauninājums ir pieejams kopumā 100 000 Automower® robotu (modeļiem – 405X, 415X un 435X AWD). Šo iniciatīvu ir veicinājusi zīmola Husqvarna ilgā vēsture inženierzinātņu un inovācijujomā, nozīmīga loma uzņēmuma panākumos bijusi arī robotizētajiem zāles pļāvējiem.

Husqvarna robotikas programmatūru vadītājs Bjerns Mannefreds (Björn Mannefred) stāsta par idejas rašanos: “Mēs esam liela cilvēku grupa uzņēmumā Husqvarna, kuriemtehnoloģijas un inženierzinātnes ir sirdslieta, un dažkārt mēstestējam jaunas tehnoloģijas tikai tāpēc, ka tā ir mūsu aizraušanās. Tā aizsākās arī šis projekts – mūsu robotizētajiem zāles pļāvējiem Automower® ir trauksmes modulis, kas iedvesmoja mūs sākt izspēlēt idejas, lai redzētu, vai ar tā palīdzību var izgudrot kaut ko jautru. Tai pašā laikāizdzirdējām ziņu par gaidāmo Marsa izpētes robota dzimšanas dienu. Un tā dzima mūsu ideja! Radot veidu, kā mūsu robotizētie zāles pļāvēji var cildināt savu līdzgaitnieku – robotu, mēs vēlamies izrādīt cieņu NASA lieliskajam inženierijas darbam. Turklāt nevienam taču nav jādzied “Happy Birthday” pašam sev, vai ne?”

Signalizācijas sistēma kā dziedoša balss

Tehnoloģija ir balstīta uz robotizētā zāles pļāvēja Automower® trauksmes signālu. Šajā gadījumā Husqvarnaizmanto integrācijas platformu IFTTT, lai pļāvēji varētu “dziedāt” dziesmu “Happy Birthday”. Husqvarna jau gadiem ilgi strādā ar IoT un ārējiem trešo pušu risinājumiem, piemēram, kopā ar Google Home, Amazon Alexa un IFTTT.

“Mēs jau ilgu laiku veidojam infrastruktūru, kurā dažādi moduļi var tikt pievienoti un kombinēti ar mūsu robotizētajiem zāles pļāvējiem, lai radītu jaunus un inovatīvus risinājumus mūsu klientiem. Kad tuvojās Curiosity dzimšanas diena, viss nepieciešamais jau bija pieejams. Un, tā kā mūsu roboti uz Zemes ir tik iemīļoti un daudzās ģimenēs jau kļuvuši par daļu no tām, mēs vēlējāmies šo mīlestību aizsūtīt arīkosmosā,” atklāj Linda Lindkvista (Linda Lindqvist), Husqvarna robotikas produktu vadītāja.

Kā pievienoties robotu korim?

Lietotāji tiks informēti par atjauninājumu savā Husqvarna Automower® Connect lietotnē, kur tiks nosūtīts aicinājumsinstalēt atjauninājumu. Pēc tam lietotāji varēs izlemt, vai viņi vēlas pievienoties svētku korim. Ja atjauninājums tiks veikts, robotizētais zāles pļāvējs Automower® automātiski sāks “dziedāt” apsveikuma dziesmu 5. augustā pulksten 12.00, 15.00 un 18.00 (pēc vietējā laika), tādējādi godinot Curiosity10 gadu jubilejā uz Marsa.

Pēc Marsa izpētes robota Curiosity dzimšanas dienas, no septembra sākuma, dziesma “Happy Birthday” būs pieejamaarī turpmāk trīs iepriekš minēto Automower® modeļu īpašniekiem, lai roboti varētu pievienot prieka mirkli arī ģimenes dzimšanas dienām.

Vai vēlaties redzēt, kā Husqvarna robotizēto zāles pļāvēju koris “dzied” dziesmu “Happy Birthday”? Aicinām ieskatīties šeit

Zaļā Josta - Reklāma