Rišarlisonam met ar banānu, futbolists aicina beidzot sodīt par rasisma izpausmēm

Rišarlisons. Foto: AFP/Scanpix

Otrdien notikušajā pārbaudes spēlē, kurā Brazīlija pārliecinoši ar 5:1 Parīzē pārspēja Tunisiju, pēc vieniem no Rišarlisona gūtajiem vārtiem viņa virzienā tika mests ar banānu. Spēlētājs pēc mača atklāja, ka rasisms turpināsies, ja vainīgie par to netiks sodīti.

Vakar, gatavojoties 2022. gada Pasaules kausa izcīņai, kas no 20. novembra plānota Katarā, pārbaudes spēli aizvadīja Brazīlija, pārliecinoši ar 5:1 uzvarot Tunisiju. Uzvarētājiem divus vārtus iesita Rišarlisons, taču pēc vieniem no tiem ”Parc de Princes” stadionā kāds no atnākušajiem līdzjutējiem meta viņa virzienā ar banānu.

Rasisma izpausmes futbolā nav retums. Pēc spēles situāciju, kurā joprojām rasisma izpausmes no līdzjutēju puses turpina notikt, savā ”Twitter” kontā kritizēja pats Rišarlisons. ”Tik ilgi, kamēr atbildīgie tikai runā un neviens netiek sodīts, nekas nemainīsies. Tas notiks katru dienu visā pasaulē. Šim vairs nav laika,” atklāja futbolists.
Jāpiemin, ka Rišarlisona virzienā nelidoja tikai banāns, bet pēcāk arī citi priekšmeti. Augli pēc nonākšanas laukumā prom paspēra Mančestras ”United” futbolists Freds. Pēc Rišarlisona pausta ”Twitter” vārdiski viņu atbalstīja futbola komūna, tostarp viņa bijušie klubi Brazīlijā.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma