Rīgas Zooloģiskajā dārzā :Labākā dāvana – atnākt ciemos

Sākot  2021. gadu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza kolekcijā bija 410 sugu 3392 dzīvnieki. Bet ir divas dienas gadā, kad šis uzskaitījums ir ļoti nepilnīgs, jo “Dzīvnieku dienās” zoodārzā Rīgā un arī filiālē “Cīruļos” ciemos ierodas cilvēki, kuru vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums. Pērn tādi bija 454 apmeklētāji, bet 2018. gadā pat vesels tūkstotis!

Jau daudzus gadus brīvdienās pirms Rīgas Zoodārza dzimšanas dienas, kas tiek svinēta 14. oktobrī, apmeklētāji, kuri var pierādīt sava vārda vai uzvārda saistību ar kādu dzīvnieku, Zoodārzā un filiālē “Cīruļi” ir ļoti gaidīti un saņem 50% atlaidi ieejas biļetes cenai. Īpašā godā, nodrošinot bezmaksas ieeju, vienmēr tiek celti cilvēki, kuriem dzīvnieka nosaukums ir gan vārdā, gan uzvārdā (piemēram, regulārā zoodārza viešņa Mārīte Briede un Ļevs Sokolovs).

Šogad “Dzīvnieku dienas” svinēsim 9. un 10. oktobrī, kad paredzama sīva “spēkošanās” starp visdažādāko dzīvnieku vārdu “nēsātājiem” visdažādākajās valodās, tāpēc gadījumā, ja dzīvnieka nosaukums uzvārdā vai vārdā meklējams kādā citā, nevis latviešu literārajā valodā, kasēs lūgs uzrādīt vārdnīcas lapas izdruku vai attēlu viedierīces ekrānā. 

Izpētot iepriekšējo gadu statistiku, jāatzīst, ka “dzīvnieku vārdu” neklātienes cīņā vislielākās iespējas uzvarēt ir putniem, jo, piemēram, pagājušajā gadā zoodārzā vislielākajā skaitā ieradās Gaiļi un Strazdi. Citos gados visdaudzskaitlīgākie bijuši arī Gulbji un Baloži. Putnu “līderību” vienmēr apdraudējuši Vilki, Lāči, Lūši, Brieži un Zaķi. Protams, rakstāmi dažādās valodās.

14. oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs 109 gadu dzimšanas dienu. Ik gadu oktobra vidus ir laiks, kad zoodārzā beidzas vasaras sezona un mainās kases darba laiks. Līdz oktobra beigām tas noteikts darba dienās no 10.00 līdz 16.00, bet brīvdienās no 10.00 līdz 17.00. No 11. oktobra Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks noteikti arī stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi, kuru ietvaros iekštelpu ekspozīcijas apmeklēt būs ļauts tikai apmeklētājiem, kuri pie kasēm uzrādīs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un kā apliecinājumu tā esamībai, saņems īpašu aproci.

Zaļā Josta - Reklāma