Rīgas Zoodārzs aicina skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā

Rīgas Zoodārzā sākas ikgadēja rudens tradīcija  – Zoozīļuks 2020, kad no 24. septembra līdz 11. oktobrim aicina skolēnus un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Vislabākajiem ozolzīļu lasītājiem balvā bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā.

Ozolzīļu vākšanas akcijā var piedalīties klases vai skolēnu grupas, kurās ir ne mazāk par 10 un ne vairāk par 35 cilvēkiem. Ja klasē ir mazāk nekā 10 skolēnu, bet vēlme piedalīties ir liela, Zoo iesaka apvienot spēkus ar citu klasi. Minimālais daudzums, ko katrai klasei vai skolēnu grupai būtu jāsalasa, ir 3 kilogrami ozolzīļu no katra dalībnieka. Taču, jo vairāk, jo labāk. Nevar aizmirst arī par kvalitāti. Zoodārza konkursā tiks novērtētas visas salasītās zīles. Galvenais kritērijs – jo kvalitatīvāk, jo labāk.  Tiks pieņemtas tīras, sausas, veselas, nesadīgušas, bez piemaisījumiem, iepakotas kartona kastēs vai auduma maisos (tautā sauktie cukura jeb polipropilēna maisi derīgi tikai tad, ja zīles tajos sabērtas tieši pirms vešanas). Ar grābekli vai citiem līdzīgiem rīkiem lasītas (ar lielu zāles, lapu  un zaru piejaukumu daļu) zīles netiks pieņemtas.

Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi, dažādi grauzēji, mandarīnpīles. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem. Sevišķi zoo iemītnieki priecājas par sarkanā ozola zīlēm. Parastā ozola zīles ir ovālas formas, bet sarkanā – apaļas. Zirgkastaņus lūdz nelasīt, tie dzīvniekiem ir kaitīgi!

Zīles varēs nodot Rīgas Zoodārzā. Pirms nodošanas sazināties – e-pasts: [email protected]; tālr. 67518669; 67517969. Pirms vešanas aicinām aizpildīt un vākumam klāt pievienot informāciju par skolu, klasi. Tas atvieglos datu apstrādi un saziņu ar dalībniekiem! Lejupielādēt anketu te!

Vairāk par akcijas „Zoozīļuks 2020” noteikumiem: https://rigazoo.lv/…/zooziluks-aicina-paliga-bernus…

Zaļā Josta - Reklāma