Rīgas peldvietās turpinās infrastruktūras uzlabošana; ūdens kvalitāte ir laba

Lai nodrošinātu ziemas peldētājiem drošu peldēšanos,  Rīgas pašvaldība arī pēc oficiālās peldsezonas beigām turpina ūdens paraugu ņemšanu un kvalitātes pārbaudi  sešās galvaspilsētas peldvietās – Vecāķos, Vakarbuļļos, Ķīpsalā, Rumbulā, Lucavsalas līcī un Bābelītī.

Novembrī veiktie peldūdens testēšanas rezultāti vairumā peldvietu ir labi un atbilst  kvalitātes prasībām. Vakarbuļļu peldvietā ūdens kvalitāte ir nedaudz sliktāka, bet nav pārsniegtas noteikumos paredzētās normas un peldēties drīkst. Nākamā ūdens kvalitātes pārbaude peldvietās paredzēta janvāra sākumā.

Gatavojoties nākamajai peldsezonai, Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Ķīpsalas peldvietās šoruden izgatavotas un uzstādītas  trīs pārģērbšanās kabīnes cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī turpinās Lucavsalas glābšanas stacijas remonts. Nākamgad iecerēts veidot jaunas pastaigu laipas, solus un sauļošanās zviļņus, kā arī citu labiekārtojumu.

Pieaugot ziemas peldēšanās popularitātei, Rīgas pašvaldība turpina uzlabot infrastruktūru iedzīvotāju ērtību uzlabošanai arī pēc oficiālās peldsezonas beigām. Pārģērbšanās kabīnes un soliņi  visā ziemas periodā  būs  pieejami peldvietās un atpūtas zonās Lucavsalā, Ķīpsalā, Rumbulā, Bābelītī, Velnezerā, Bolderājas karjerā, Dārziņos un Zirņu salā. No jūras peldvietām stacionāra pārģērbšanas kabīne ziemā tiks saglabāta pie ieejas Vecāķu peldvietā no Selgas ielas puses.

Īpaši tiek domāts par ziemas peldētāju labsajūtu Lucavsalas līča peldvietā, kur tagad ir nodrošināts apgaismojums tumšajās diennakts stundās, bet, sākoties slēpošanas sezonai, pie Lucavsalas slēpošanas trases tiks novietots īpašs konteiners, kur peldētāji varēs pārģērbties.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma