Rīgas pašvaldība līdzdarbosies Baltkrievijas uzņēmēju piesaistē

Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) ir izstrādājusi atbalsta aktivitātes Baltkrievijas uzņēmējiem, kas vēlas pārcelt savu darbību uz Latviju. Rīgas pašvaldība nodrošinās arī informatīvu un praktisku atbalstu uzņēmumu darbiniekiem un viņu ģimenēm.

“Mēs redzam Rīgu kā vietu, kuru kā dzīvesvietu izvēlas jaunie profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm. Pārcelšanās uz citu valsti ir gan psiholoģiski smags lēmums, gan arī sarežģīti. Tādēļ vēlamies radīt pakalpojumu – “Pārcelšanās atbalsta pasākumi”, kas palīdzētu potenciālajiem rīdziniekiem izšķirties par labu Rīgai, radot sajūtu, ka viņi mūsu pilsētā ir gaidīti,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājas amata kandidāte Inese Andersone.

Konkrētajam mērķa tirgum – Baltkrievijai – izstrādātas atsevišķas atbalsta aktivitātes, ņemot vērā uzņēmēju aktuālos pieprasījumus. Pašvaldība un Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) konsultēs un sniegs atbalstu, piemēram, dažādu dokumentu sakārtošanā, dzīvesvietas, skolu un bērnudārzu atrašanā, un palīdzēs ar citiem būtiskiem jautājumiem.

“Apzinoties Rīgas kā investīciju galamērķa priekšrocības un potenciālu, īpaša uzmanība tiks veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu un talantu ieinteresēšanai, kā arī jaunuzņēmumu jeb start-up piesaistei. Vienlaikus esam atvērti arī citu jomu komersantu interesei,” pauž Pilsētas attīstības departamenta Investīciju nodaļas vadītājs Rolands Bogdanovs.

24. septembrī jau tika aizvadīts pirmais tiešsaistes pasākums, kurā piedalījās vairāk nekā 1500 interesentu. Tajā LIAA un RTAB biroja pārstāvji, kā arī vietējie IKT nozares uzņēmumi baltkrievu uzņēmējus iepazīstināja ar iespējām attīstīt biznesu Latvijā. Pasākumā tika uzsvērts, ka Rīga ir Baltijas reģiona nozīmīgākais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju centrs ar dinamisku IKT ekosistēmu, pasaulē atpazīstamiem zīmoliem, aktīvām biedrībām un asociācijām. Rīgas konkurences priekšrocības ir brīvais tirgus, izglītots un motivēts darbaspēks, vienlīdzīgas iespējas un stabilitāte, bet pats galvenais – drošība. 

“Mēs vēlamies Baltkrievijas uzņēmumiem un to darbiniekiem, kā arī individuālām ģimenēm palīdzēt pārcelties uz Latviju, kas ir drošāka vieta dzīvei un biznesam nekā Baltkrievija. Pašlaik vēl apzinām potenciālo interesentu loku, bet esam gatavi atsaukties un palīdzēt ikvienam uzņēmējam, kas nopietni apsver savas uzņēmējdarbības pārcelšanu uz Latviju,” uzsver RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.

Zaļā Josta - Reklāma