Rīgas pašvaldība aicina Zinību dienā pārvietoties ar bezmaksas sabiedrisko transportu 

Polijas uzņēmuma "Solaris Bus&Coach s.a." piegādāto jaunā dizaina "Solaris Urbino" autobusu prezentācija pašvaldības uzņēmumā SIA "Rīgas satiksme".

Lai mazinātu sastrēgumus galvaspilsētā, Zinību dienā, 1.septembrī, pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” autobusos, trolejbusos un tramvajos iedzīvotājiem būs iespējams braukt bez maksas. Pasažieriem savs e-talons vai koda biļete transportlīdzekļos nebūs jāreģistrē.

“Zinību diena ir svētki gan Rīgā, gan visā valstī. Lai šajā dienā mazinātu sastrēgumus, mudinot Rīgas vecākus un pedagogus izvēlēties sabiedrisko transportu, Rīgas dome 1. septembrī noteikusi bezmaksas braukšanu,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. Rīgas mērs novēl skaistu un priekpilniem mirkļiem bagātu Zinību dienu Rīgas skolēniem, skolotājiem un vecākiem!

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis piebilst: “Mācību gadu sākums ir ne tikai svētku diena, bet arī diena, kad pilsētā atgriežas intensīva satiksme un īpaši pirmajā skolas dienā veidojas lieli sastrēgumi. Pēc vasaras gan gājējiem, gan autovadītājiem samazinājusies modrība intensīvas satiksmes apstākļos, kas rada lielākus drošības riskus. Aicinām vecākus un visus rīdziniekus 1. septembrī izmantot bezmaksas sabiedrisko transportu, lai mazinātu sastrēgumus, uzlabotu drošību un ļautu vecākiem bez rūpēm pavadīt savus bērnus uz skolu un pēc tam doties arī atlikušo dienu izbaudīt kopā ģimenes lokā.”

Rīgas pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus būt īpaši uzmanīgiem, kā arī ar izpratni izturēties pret bērniem, kuri pēc vasaras brīvlaika atgriezušies pilsētā un, iespējams, nedaudz piemirsuši piesardzību uz ielām.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma