Rīgas domē atteiksies no autostāvvietu mēneša abonementiem

Rīgas domes Pārmaiņu koalīcijā pārstāvētās “Attīstībai/Par!”, “PROGRESĪVIE”, “Jaunās vienotības”, Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un Jaunās konservatīvas partijas frakcijas Sadarbības sanāksmē vienojušās par atteikšanos no “Rīgas satiksmes” autostāvvietu mēneša abonementiem Rīgas domes deputātiem, kā arī pašvaldības darbiniekiem, kuriem pašlaik ir šādi abonementi.

“Šāda sistēma ir novecojusi, jo ne visi deputāti lieto privāto transportu, un izmanto modernākus un videi draudzīgākus mobilitātes veidus, tai skaitā pārvietojoties ar sabiedrisko transportu. Pašlaik viens šāds abonements izmaksā 250 eiro mēnesī, tāpēc šis lēmums ļaus ietaupīt pašvaldības līdzekļus. Tāpat tas veicinās uzticēšanos Rīgas pilsētas pašvaldībai, jo mūsdienu apstākļos šādi autostāvvietu abonementi ir uzskatāmi par nesamērīgu privilēģiju.” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Atteikšanās no abonementiem notiks, sākot ar 2021. gada 1. janvāri. Līdz tam laikam plānots izstrādāt jaunas vadlīnijas par to, kā praktiski īstenot likumā paredzēto deputātu nodrošināšanu ar pārvietošanās iespējām, paredz vienošanās.

Zaļā Josta - Reklāma