Rīgas dome aicina iedzīvotājus piedalīties “Lielajā talkā”, piesakot sakopšanai savas apkārtnes teritorijas

Arī šogad Rīgas dome, sadarbojoties ar kustību “Lielā talka”, aicina iedzīvotājus sakopt savas apkārtnes teritorijas.

Lielā talka norisināsies jau 24. aprīlī, tāpēc, lai piedalītos Lielajā talkā, iedzīvotāji aicināti apmeklēt www.talkas.lv mājaslapu un piebiedroties jau apstiprinātām talkas vietām.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas apstākļus un sociālo distancēšanos, talkotāji aicināti lielāku uzsvaru likt uz individuālo talkošanu vai talkošanu ģimenes lokā, vienas mājsaimniecības ietvaros.

Ja iedzīvotājiem ir zināma vēl neapstiprināta, bet sakopjama vieta, tie aicināti kļūt par šīs vietas atbildīgajiem un pieteikt savu talku.  Pieteikt talku var līdz 21. aprīlim https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/ Pēc talkas pieteikšanas ar talkas atbildīgajiem sazināsies un saskaņos kopjamās teritorijas atrašanās vietu un īpašnieku, prognozējamo atkritumu apjomu un veidu, kā arī precizēs vietu, kur īslaicīgi novietot savāktos atkritumus, lai izvedējiem būtu iespējams ērti un ātri tos izvest.

Papildu talciniekiem atgādinām, ka pašvaldība atkritumu izvešanu organizēs tikai no pašvaldības teritorijām. Piesakot savu Lielās talkas vietu savlaicīgi un saņemot apstiprinājumu, būs iespējams noorganizēt savlaicīgu atkritumu izvešanu.

Pēc 21. aprīļa jaunu talku pieteikt nevarēs, bet varēs pieteikties pie atbildīgajiem jau apstiprinātajās talkas vietās.

Ja radušies jautājumi vai neskaidrības par Lielās talkas norisi Rīgā, lūgums zvanīt atbilstoši administratīvajai teritorijai pa tālruņiem:

·Rīgas Austrumu izpilddirekcija Jānis Galakrodznieks – 29296813;

·Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija Laura Apkalne – 29344063;

·Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija Māris Zviedris – 25488508.

“Lielā talka” ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Šogad “Lielās talkas” vadmotīvs ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā”,  jo ikviens no mums var dot savu artavu, lai Latvija kļūtu par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē.