Rīgas dome aicina 29. septembrī apmeklēt Sirds dienas festivālu

Lai atzīmētu Pasaules Sirds dienu, 29. septembrī no plkst. 15.00 līdz 19.00 Vidzemes tirgus teritorijā norisināsies “Sirds dienas festivāls” – izglītojošs un sportisks sirds un asinsvadu veselībai veltīts pasākums, kura laikā būs iespējams noskaidrot sirds veselības riskus un saņemt speciālistu ieteikumus veselīgai un ilgai dzīvei.

“Sirds dienas festivālu” organizē pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību un Rīgas domes Labklājības departamentu. Pasākuma mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds veselībai un sniegt iespēju bez maksas pārbaudīt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus, saņemt speciālistu ieteikumus, smelties idejas aktīvai un veselīgai dzīvei jebkurā vecumā.

Pasākuma laikā no plkst. 15.00 līdz 19.00 būs iespēja bez maksas veikt kopējā holesterīna, asinsspiediena un glikozes mērījumus. Īpaši izveidotā “Holesterīna stacijā” varēs veikt sliktā jeb ZBL holesterīna mērījumus un konsultēties ar speciālistiem par iegūtajiem rezultātiem. Tāpat šajā laikā notiks virkne izglītojošu un iedvesmojošu aktivitāšu, kurās aicināts iesaistīties ikviens interesents.

Pasākuma norises programma:

  • Plkst. 15.00 notiks pasākuma svinīgā atklāšana, kuru vadīs TV personība Aivis Ceriņš. 
  • Pasākuma atklāšanā piedalīsies: prof. Andrejs Ērglis, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, Inese Mauriņa, pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja, Ilmārs Dūrītis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, Viesturs Kleinbergs, Rīgas domes  deputāts, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs, Liene Sondore, sertificēta uztura speciāliste;
  • 15.00 – 19.00 Bezmaksas sirds veselības skaitļu mērījumi un speciālistu konsultācijas(asinsspiediens, glikozes līmenis, kopējais holesterīna līmenis, ZBL jeb “sliktais” holesterīns);
  • 15.30 – 16.30 Uztura meistarklase ar uztura speciālisti Lieni Sondori;
  • 15.30 – 17.00 Nūjošanas nodarbība (nūjošanas instruktora vadībā)*;
  • 16.00 – 17.00 Līnijdeju nodarbība (līnijdeju pasniedzēja vadībā)*;
  • 17.00 – 18.00 Cigun nodarbība (cigun intruktora vadībā)*;
  • 18.00 – 19.00 Vingrošanas nodarbība (sporta speciālista vadībā)*.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja saņemt bezmaksas informatīvos materiālus par veselīgu dzīvesveidu un riska faktoriem, kā arī iedvesmojošas receptes veselīgām un garšīgām maltītēm.

UZMANĪBU! Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, pasākuma dalībniekiem būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai izslimošanas faktu un personu apliecinošs dokuments. Sertifikātu var uzrādīt drukātā formātā vai elektroniski (kā QR koda attēlu vai PDF viedierīcē).  

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

*Veselības veicināšanas nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros. Dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots.

Zaļā Josta - Reklāma