Rīgā tiek izmēģināta viedā velonovietne

Līdz 29. novembrim pie Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Rīgā, Aspazijas bulvārī 5, notiek uzņēmuma Novalityizstrādātas viedās velonovietnes izmēģinājums. Ikviens interesents ir aicināts novietot savu velosipēdu vai skrejriteni velonovietnē un izteikt viedokli par piedāvāto risinājumu.

Uzņēmuma Novality izstrādātā viedā velonovietne ir paredzēta drošai velosipēdu un skrejriteņu uzglabāšanai. Tās izmēģinājumi notiek Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Pilsētas mobilitātes (EIT UM) atbalsta programmas RAPTOR Pilot 2 ietvaros. Atbalsts paredzēts inovatīviem mikromobilitāti veicinošiem risinājumiem Krišjāņa Barona ielas apkārtnē.  EIT UM programmas atbalstu saņēma uzņēmuma Novality viedais risinājums velosipēdu un skrejriteņu novietošanai.

“Viedā velonovietne pilotprojekta veidā  Rīgā būs pieejama līdz 29. novembrim, šajā laikā tiks testēta risinājuma piemērotība pilsētvidei un lietotāju vajadzībām. Aicinām ikvienu izmēģināt vienu no mūsdienīgākajiem mikromobilitātes rīku īslaicīgas glabāšanas risinājumiem un sniegt savu vērtējumu, piedaloties aptaujā, kas ar QR kodu ir pieejama pie pašas viedās novietnes,” skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ģeomātikas pārvaldes Galvenais projektu vadītājs Armands Jukums.

Pilotprojekts pilnā apmērā tiek finansēts no EIT UM līdzekļiem.

EIT Pilsētas mobilitātesprogramma (European Institute of Innovation and Technology Urban Mobility) ir iniciatīva, kas ir Eiropas Savienības struktūra. Programmas mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas mobilitātē. Plašāka informācija pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: Kaspars Līcītis, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma