Rīgā prognozē atkalu; ietves un brauktuves var būt slidenas

Apledojusi ietve Merķeļa ielā.

Laikapstākļu prognoze 6. decembra rītā liecina, ka pēcpusdienā Rīgā varētu būt gaidāms sasalstošs lietus jeb atkala. Ietvju un brauktuvju uzturētāji ir gatavi veikt uzturēšanas darbus atbilstoši laikapstākļiem.

Atkalas laikā visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt piesardzīgiem, jo ledus kārta uz ietvēm un brauktuvēm veidojas strauji, un, turpinoties lietum, arvien no jauna. Iedzīvotājiem atkalas laikā jārēķinās, ka ietves un brauktuves būs slidenas.

No šī gada izmaiņas teritoriju uzturēšanas noteikumos Rīgā ļauj atkalas laikā ietvju kaisīšanai izmantot tīru sāli, lai uz ietvēm iedzīvotājiem būtu drošāk pārvietoties.

Atgādinām, ka šoziem Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā (RVC) ietvju kopšanas darbus nodrošina pašvaldība. Pārējā pilsētā ietvju kopšana tāpat kā iepriekš jānodrošina piegulošo teritoriju saimniekiem. Lai pārliecinātos, kurām ielām piegulošās ietves atrodas RVC zonā, aicinām ielūkoties kartē pašvaldības mājaslapā riga.lv.

Iedzīvotāji, kuru nekustamajiem īpašumiem piegulst ietves, var saņemt 50 kg bezmaksas smilts ietvju kaisīšanai. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas RVC. Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde šobrīd ir nodrošinājusies ar 1200 tonnām kaisāmā materiāla.

Viss aktuālais par ziemu Rīgā vienuviet riga.lv/ziema.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Zaļā Josta - Reklāma