Rīga atzīmē 1991. gada barikāžu 30. gadadienu; izgaismos Rātsnamu valsts karoga krāsās

Atzīmējot 1991. gada barikāžu atceres 30. gadadienu, šovakar, 20. janvārī no plkst. 17.00 Rīgas Rātsnams tiks izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, pasākumu programma ir īpaši piemērota, lai tajos piedalītos attālināti – notikumi būs vērojami tiešsaistē Lsm.lv, LTV, LR un Facebook/Barikades1991.

Plkst.19.05 LTV būs skatāma G.Rēdera un O.Krenbergas dokumentālās filmas “Tautas cietoksnis. Barikādes 1991.” pirmizrāde, kas piedāvās unikālus arhīva kadrus un iepriekš nedzirdētas vēsturiskas liecības. Savukārt plkst.21.10 LTV1 skatītājiem piedāvās 1991.gada barikāžu rekonstrukciju – koncertuzvedumu “1991. gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija”. Veidotāji aicinās ar ugunskuriem, dziesmām un atmiņu stāstiem piedzīvot tā laika noskaņas, sajūtas un garaspēku. 

Īpašu veltījumu dāvina Mazā Ģilde – plkst. 20.00 ikviens interesents bez maksas tiešsaistē var noskatīties Romualda Pipara dokumentālo filmu „Vēsture aiz kadra. Kino”, ļaujot sajust klātesamības elpu. Šis ir stāsts par to, kā tapa kinomateriāli, kas kļuvuši par neatņemamu Latvijas audiovizuālās vēstures daļu – kadri, kuros iemūžinātas janvāra barikādes, Tautas Frontes dibināšanas manifestācija Mežaparkā, Augstākās Padomes balsojums 1990. gada 4. maijā, sarkanbaltsarkanā karoga uzvilkšana Svētā Gara tornī, augusta pučs un citi Trešās Atmodas notikumi. Filmā iekļauti agrāk neredzēti, 30 gadus pēc to uzņemšanas digitalizēti 35mm kinolentes fragmenti; materiālus papildina to autoru – režisoru, operatoru, redaktoru, montāžas un skaņas režisoru atmiņas.

Filma tiešsaistē bez maksas būs skatāma www.mazagilde.lv un facebook.com/MazaGilde/.

Savukārt, lai pieminētu vēsturiskos notikumus un stiprinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja brīvības garu, plkst. 22.15 televīzijas kanāla LTV1 ēterā varēs vērot koncertstāstu ”Mana uguns, kuries”. Multimediālā koncertstāstā iekļauti Mārtiņa Brauna, Nika Matvejeva, Ulda Stabulnieka, Pētera Vaska, Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda un Lūcijas Garūtas skaņdarbi.

Zaļā Josta - Reklāma