Riekstiņš precizē Viņķeli – 30 dalībnieki attieksies uz treniņiem, nevis sacensībām

0
Sindija Bukša. Foto: Mārtiņš Zilgalvis, F64

Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šorīt intervijā LR1 raidījumā “Labrīt” informēja par gaidāmajiem ierobežojumiem, kādi valstī paliks spēkā arī 10. jūnijā jeb pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas.

Viņķelei tika vaicāts, vai 10. jūnijā atsāksies ierastais dzīves ritms: “Diemžēl ne gluži. Ierobežojumi mūsu dzīvēs vēl saglabāsies, un visdrīzāk tas tā arī notiks vismaz līdz gada beigām. Uz palikšanu ir prasība noteiktās vietās ievērot divu metru distanci – tas būtu pasākumos, tas būtu arī iekštelpās, sabiedriskajā ēdināšanā – un princips distanci ievērot ikdienā. Būs lielākas pulcēšanās iespējas, ceru, ka Ministru kabinets atbalstīs Veselības ministrijas priekšlikumus par to, ka no 10. datuma iekštelpās drīkstēs pulcēties 100 cilvēku skaitā un ārā – 300 cilvēku. Distance, tāpat kā roku higiēnas ievērošana, saglabāsies. Ja viss būs labi, no 1. jūlija varētu paplašināt pulcēšanās skaitu vēl vairāk. Īpaši tas attiektos uz iekštelpām, kas pārsniedz 1000 kvadrātmetru platību: tur varētu būt līdz 500 cilvēkiem. Savukārt ārā – līdz 1000. Ja viss būs labi, tad mazāka apmēra iekštelpās no 1. augusta varētu pulcēties līdz 250 cilvēkiem, ārtelpām un lielākām iekštelpām saglabājot 1000 un 500 cilvēkus.”

Ja šādu pulcēšanās ierobežojumu attīstību Viņķele ieskicēja jau ceturtdien pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes, taču sporta nākotni komentēt atteicās, jo vēl ritēja sarunas par ierobežojumiem, tad šorīt viņa pirmoreiz nosauca konkrētu skaitli arī sporta sakarā: “Būs atļautas bērnu nometnes, sporta pasākumi ar dalībnieku skaitu līdz 30 cilvēkiem un pieaugušo tālākizglītības pasākumi ar 50 cilvēku auditoriju, bet ar regulējumu, ka ik pa laikam jātaisa pārtraukumi, jāvēdina telpas un jānodrošina distances iespēja izglītojamajiem.” Sīkāku informāciju par sporta sacensībām, vai šis skaitlis attieksies uz jebkāda veida un jebkāda ranga pasākumiem un vai šis skaitlis attieksies tikai uz sportistu vai arī sportistu, personāla un citu iesaistīto skaitu, veselības ministre gan neminēja. Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš pēcāk sociālajos tīklos gan precizēja, ka uz sacensībām attieksies vispārējie pulcēšanas ierobežojumi, kamēr Viņķeles minētie 30 dalībnieki būs treniņu grupā.

“Bērnu nometnēs divu metru distance, protams, netiks uzturēta, jo bērni pēc dabas vienkārši nespēj to izdarīt. Vecākiem būs jāņem vērā, ka bērnu diennakts nometnēs vajadzēs ārsta izziņu par veselības stāvokli, kas būs ne vecāka par septiņām dienām. No 10. jūnija vasaras terasēs un vasaras kafejnīcās pie viena galda drīkstēs atrasties astoņi cilvēki un starp galdiņiem būs jāievēro divu metru distance. Sabiedriskajā transportā sejas aizsega lietošana būs obligāta visu jūniju, ” teica veselības ministre. “Saslimšanas ar Covid-19 tendence ir lejupejoša, bet 40% jaunatklāto inficēto ir atgriezušies no ārzemēm, kas būs riska faktors, ņemot vērā gaidāmo starptautiskās pārvietošanās pieaugumu.”

©2008 – 2020, Sportacentrs.com