Regbija federācijas jaunā valde uzsākusi darbu 

Pirms nedēļas, 29.augustā, tika aizvadītas nu jau kārtējās LRF prezidenta vēlēšanas. Arī šoreiz (tāpat kā šī gada jūlijā) vēlēšanāsuzvarēja Kārlis Vents. Šoreiz federācijas biedri spēja vienoties par LRF valdes sastāvu. Līdz ar to varam uzskatīt, ka LRF vadība ir nokomplektēta un par 100% darboties spējīga. 

Valde turpmāk sastāvēs no prezidenta un četriem valdes locekļiem,un tajā turpmāk darbosies – Andrejs Šilinskis, Zane Sirsniņa-Kukaine, Kārlis Sarkans un Edgars Cīrulis.

“Man ir liels prieks un atvieglojums, ka regbija saimes cilvēki beidzot ir spējuši pieņemt vienotu lēmumu federācijas vadības jautājumā. Jaunajā LRF valdē ir ievēlēti zinoši, regbiju mīloši, jauni un darboties griboši cilvēki. Līdz ar to esmu pārliecināts, ka spēsim paveikt daudz lielisku lietu mūsu sporta veida labā. Latvijā ir iestājušies rudenīgi laikapstākļi, bet regbija laukumos notikumi rit pilnā sparā – čempionāti notiek un septembris, oktobris mums solās būt notikumiem bagāti. Līdz ar to jaunajai valdei jau tagad ir jānodrošina jau iesākto regbija notikumu kvalitatīva nepārtrauktība, jālemj par Latvijas “lielās izlases” startiem, kas paredzēti jau šoruden, kā arī jāplāno un jāsāk iedzīvināt jaunās lietas. Esam jau aizvadījuši pirmo valdes sēdi un pirmie lēmumi jau ir pieņemti,” optimistisks ir Kārlis Vents.

Valdes pārstāvji regbijā un to prioritātes  

Kārlis Vents (prezidents) ir ne tikai izbijis regbists (sāka spēlēt regbiju 11 gadu vecumā), bet jau vairākus gadus aktīvi darbojas Latvijas regbijā. Šajā laikā Kārlis ir bijis Latvijas vīriešu izlašu menedžeris, Latvijas Regbija federācijas ģenerālsekretārs, kā arī šobrīd ir viens no Rugby Europe regbijs-7 turnīru tehniskajiem direktoriem.

Arī iepriekš Kārlis savu profesionālo darbību ir cieši saistījis ar sporta menedžmentu. No 2012. līdz 2019.gadam Kārlis bija hokeja skolas “Rīga” direktors. Tāpat Kārlis ir studējis sporta menedžmentu Anglijā.

Par savu prioritāti regbija federācijā esmu izvirzījis – regbija, kā sporta veida attīstību Latvijā, kas sevī iekļauj gan jaunu spēlētāju piesaisti, gan esošo turnīru un čempionātu organizatorisko pilnveidi un sieviešu un vīriešu izlašu startus. Tāpat viena no lielajām prioritātēm ir – mums jākļūst par neatņemamu un organisku Eiropas regbija saimes sastāvdaļu. Tas nozīmē – startējam Eiropas līmeņa turnīros, ciešāk sadarbojamies pieredzes apmaiņas jautājumos, esam pie “apaļā galda”, kad tiek lemti nākotnes jautājumi Eiropas līmenī, kā arī gūstam finansējumu, kur Eiropas un Pasaules regbijs to piedāvā.    

Zane Sirsniņa – Kukaine (valdes locekle). Ar regbiju esmu pazīstama kopš 1996.gada, kad brālis uzsāka trenēties regbijā. Sports vienmēr ir bijis mūsu ģimenes pamatvērtība, tāpēc likumsakarīgi, ka pienāca brīdis, kad nolēmām dibināt sieviešu regbija klubu “Selēna”. Regbiju spēlēju jau 13 gadus.

Kopš 2011.gada esmu Latvijas izlases spēlētāja, ilggadēja sieviešu izlases kapteine, vairākkārt atzīta par “Gada labāko spēlētāju”.

Regbijs mani ir motivējis spēlēt komandā un iet uz vienotu mērķi!

Esmu ieguvusi juridisko izglītību un ikdienā vadu ārstniecības iestādi, kurā strādā vairāk nekā 100 darbinieku.

Apzinos mērķus uz kuriem būtu jātiecas sieviešu regbijā, tāpēc par savu prioritāti uzskatu sieviešu regbija attīstību Latvijā.

Andrejs Šilinskis (valdes loceklis). Regbiju sāku spēlēt 11 gadu vecumā, leģendārā Ulda Bautra vadībā. Regbijs palīdzēja saprast tādas vērtības, kā komanda, disciplīna un nepadošanās. Sasniedzot jaunieša gadus, no regbija aizgāju, bet visus šos pēdējos 20 gadus sekoju līdzi notiekošajam. 

2019. gadā tiku uzrunāts nākt palīgā Latvijas Regbija Federācijas attīstībai, kā padomes loceklis. Šajā laikā ir izdevies ieviest digitalizētu spēlētāju licencēšanas sistēmu, modernizēt LRF mājaslapu, uzlabot finanšu uzskaiti un caurredzamību. 

Esmu arī Rugby Europe Riska un Audita komisijas loceklis.

Par savu prioritāti uzskatu maksimālu federācijas darbības procesu sistematizāciju. 

Kārlis Sarkans (valdes loceklis). Regbijā esmu no 13 gaduvecuma. Pēdējās 18 sezonas regbijā esmu kā tiesnesis, tiesājot gan Latvijas, gan Rugby Europe starptautiska līmeņa spēles. Papildus darbojos LRF Disciplinārajā Komisijā , SOK komisijā un esmu ieņēmis LRF Tehniskā direktora amatu.

Ārpus regbija mana darbības sfēra saistās ar banku sistēmām un banku sistēmu izstrādi. 

Par savu prioritāti esmu izvirzījis Latvijas regbija tiesnešu un treneru izglītības sistēmas attīstību. Kā arī Latvijas Regbija federācijas dokumentācijas / noteikumu sakārtošanu.

Edgars Cīrulis (valdes loceklis). Regbijā esmu un bez pārtraukuma darbojos kopš 1998.gada. Ilgus gadus spēlēju cīņaspirmās līnijas uzbrucēja pozīcijā gan regbija klubā Miesnieki, gan arī Latvijas izlasē. 

Pēdējos gados esmu pievērsies organizatoriskajam darbā regbijā – gan klubā Miesnieki, gan federācijā, tādējādi izprotot nepieciešamos pilnveidojumus šī sporta veida attīstībā.

Ārpus regbija Ikdienā darbs saistīts ar informācijas tehnoloģiju un informācijas drošības pārvaldību, kā atbilstošu struktūrvienību vadību.

Par savu prioritāti federācijā uzskatu pieaugušo regbija turnīru pilnveidi, kā arī jauniešu un bērnu regbija attīstību Latvijā.

Apzinos, ka uzlabojumi nebūs strauji un prasīs gan lielu darbu, gan arī laiku. Tieši tādēļ jo būtiskāka ir regbija vairāku gadu stratēģija, lai ikviens regbija saimes dalībnieks izprot, kas un kādēļ notiek federācijā.

Zaļā Josta - Reklāma