Prūsis neizslēdz, ka olimpiskais medaļnieks Strenga karjeru ir noslēdzis

Oskars Melbārdis un Jānis Strenga. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Divkārtējais olimpiskais medaļnieks Jānis Strenga šajā starpsezonā nav trenējies kopā ar Latvijas bobsleja izlasi, un komandas galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā ar Sportacentrs.comneizslēdza, ka sportists savu karjeru jau varētu būt noslēdzis. Tiesa, pats Strenga norādīja, ka šobrīd vēl ir pārdomu procesā un galējo lēmumu pieņems vēlāk rudenī.

Strenga, kuram ziemā apritēs 35 gadi, kopā ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti pēc krievu sportistu diskvalifikācijas tika kronēti par 2014. gada Soču olimpiskajiem čempioniem. Savukārt 2018. gadā Phjončhanā viņš ar Melbārdi ieguva bronzu divnieku sacensībās.

Latvijas izlase šobrīd aktīvi gatavojas jaunajai sezonai un Siguldā daudz laika velta darbam starta estakādē. Komandā pagaidām nav Melbārža, kurš veselības likstu dēļ jau kādu laiku turpina darboties pēc individuāla plāna, un vēl nav skaidrības, vai viņš novembra otrajā pusē būs gatavs Pasaules kausa pirmajiem posmiem Siguldā. Prognozējams, ka vienības vadošie piloti arī jaunajā sezonā būs Oskars Ķibermanis un Ralfs Bērziņš. Izlasē nav arī Strengas, kurš šobrīd uzmanību velta veselības sakārtošanai, taču nopietni apsver, vai maz turpināt bobslejista karjeru.

“Strenga vispār nav trenējies kopā ar komandu. Sezonas pirmajā pusē ar viņu vairāk nerēķinos nekā rēķinos,” Prūsis gan nenoliedza, ka vienmēr var notikt kāds pārsteigums un situācija pēkšņi mainīsies, taču šāda iespēja jāvērtē kā maza. “Nebūtu pārsteigts, ja Strenga lemtu beigt karjeru.”

Savukārt pats Strenga sarunā ar Sportacentrs.comno plašiem komentāriem izvairījās, taču norādīja, ka šobrīd uzmanību velta veselības savešanai kārtībā un galējo lēmumu pieņems līdz novembrim – vēl pirms jaunās sezonas sākuma. “Doma noslēgt karjeru ir, bet pilnībā par to vēl nevēlos runāt.”

Lai arī līdz sezonas sākuma vēl ir kāds laiks, Prūsis atklāja, ka Siguldā, kur novembra pēdējās divās nedēļas nogalēs ar divnieku sacensībām sāksies Pasaules kausa sezona, komanda, visticamāk, startēs ar trim ekipāžām, bet nākamajos etapos – ar divām. Tādējādi vēl trīs tikšot pieteiktas Eiropas kausam. Treniņus ledus trasē komanda turpat Siguldā sāks oktobra viducī.

“Darba vēl daudz, līdz sezonas sākumam vēl ir nepilni divi mēneši. Tas ir ilgs periods. Gatavības līmeņi sportistiem ir ļoti dažādi. Vieniem ir jācenšas tikai uzlabot veselība un atgūt forma, bet ir iesācēji, kuriem priekšā vēl ļoti daudz darba. Viņi atrodas tikai pašā sākuma stadijā, un man vēl nav īstas pārliecības, vai viņi būs bobslejisti. Jāļauj jaunajiem džekiem sagaidīt pirmos mačus. Tad redzēsim, kā viņi izskatās,” uzsvēra Prūsis.

Lai arī jaunajai sezonai jāsākas Siguldā, bet decembrī jāturpinās Īglsā, Prūsis izteica bažas par Covid-19 ietekmi. Ja situācija pasliktinās, var sekot kārtējās izmaiņas. Gaidāmajā sezonā neviens no posmiem nenotiks Ziemeļamerikā. Iepriekš arī tika pieņemts lēmums pasaules čempionātu pārcelt no Leikpleisidas uz Altenbergu.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma