Programmas “Seeds for the Future” noslēgumā dalībnieki viesojas Austrijā

No 31. oktobra līdz 7. novembrim jaunieši, kas piedalījās starptautiskā tehnoloģiju apguves programmā “Seeds for the Future”, devās uz Austriju, lai tiktos ar dažādiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares ekspertiem. Programmas dalībniekiem bija iespēja satikt savus domu biedrus no citām valstīm, kopīgi pavadīt laiku un apmainīties pieredzē. Tāpat tika sniegta unikāla iespēja ielūkoties uzņēmuma Huawei bāzes stacijas darbībā un, tiekoties ar ekspertiem, iztēloties savu nākotni tehnoloģiju nozarē. Pieredzes braucienā uz Vīni piedalījās labākie tehnoloģiju nozares studenti no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas un Austrijas.

Trīs dienu laikā studentiem tika sniegta iespēja iepazīt Vīni, kā arī Neizīdles ezera-Zēvinkeles nacionālais parkā, kurā atklāja kā viedās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts palīdz pētīt bioloģisko daudzveidību ezera niedru joslā un un kā iegūtie rezultāti palīdz izstrādāt piemērotus dabas aizsardzības pasākumus. Studenti arī devās uz Vīnē uzstādīto Huawei bāzes staciju, varēja pētīt tās adrbību, kā arī satikt jau atzītus nozares ekspertus. Jaunieši, kas devās pieredzes braucienā, uzsver, ka Vīnē iegūtās zināšanas ir atšķirīgas no universitātē iegūtajām, kas padara “Seeds for the Future” programmu un pašu braucienu par tiešām unikālu pieredzi. “ “Seeds for the Future” tiešām bija lieliska programma. Sākuma posms, kurā apguvām dažādas tehnoloģiskās iemaņas, piemēram, 5G vai māklīgais intelekts, bija ļoti interesants. Manuprāt, universitātē šīs tēmas un iemaņas netika tik dziļi mācītas, kā šajā programmā. Atrodoties Vīnē, mūsu programmas absolventu tikšanās reizē, bija prieks tikties ar studentiem no citām universitātēm, ar tiem, kam rūp nākotne, tiem, kas vēlas būt tehnoloģiju eksperti un būt tās līderi,” stāsta Džeina Dombrava, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente.

Arī RTU telekomunikāciju students Rodions Maršrupa atzinīgi vērtē iegūto pieredzi: “Man visvairāk patika programmas tiešā saistība ar tehnoloģijām. Pagaidām, studējot universitātē, vēl nav bijuši kursi, kas tik padziļināti stāstītu, piemēram, par 5G tehnoloģijām. Vīnē mēs šo tēmu apguvām visai plaši. Man kā telekomunikāciju studentam tas bija tiešām ļoti interesanti un vērtīgi. Vīnē apmeklējām arī Huawei bāzes staciju, kurā mums demonstrēja, kā 2G, 3G, 4G un 5G spektrs ir apvienots vienā ierīcē, kas bija ļoti labs piemērs kā teorija izpaužas praksē”. Turklāt programmas absolvents Šokžakhons Tursumamatovs ir gandarīts par iespēju satikt citus programmas dalībniekus: “Pirmkārt, gribu pateikt paldies Huawei par tik lielisku ceļojumu. Runājot par pašu programmu, es uzzināju daudz vairāk par 5G un mākslīgo intelektu, kā arī par to, kā ikdienā darbojas tehnoloģiju uzņēmums. Tāpat biju priecīgs satikt savus domu biedrus – Seeds for the Future dalībniekus no citām valstīm, un kopīgi dalīties pieredzē un zināšanās.”

Arī Huawei Centrālās, Austrumeiropas un Ziemeļvalstu viceprezidents Kenets Fredriksens (Kenneth Fredriksenar gandarījumu atskatās uz šī gada programmu:  “Esmu gandarīts, ka pēc vairākiem gadiem, kuru laikā programmas īstenošanu ierobežoja Covid-19 pandēmija, Latvijas studentiem atkal varam piedāvāt mūsu programmu Seeds for the Future. Kā nozares vadošais IKT uzņēmums Huawei ir daļa no digitālās attīstības virzītājspēka Zviedrijā, kā arī citās valstīs, un šī pozīcija sev līdzi nes arī atbildību iedvesmot un atbalstīt nākotnes talantus mūsu nozarē. Esam īpaši gandarīti, ka skolēniem varējām piedāvāt ekskursiju uz Austriju, kur viņi guva ieskatu digitālo tehnoloģiju attīstībā un varēja satikties ar domubiedriem no citām Ziemeļvalstīm.”

Zaļā Josta - Reklāma