Policija rosina apsūdzēt audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem

0

Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret audžuvecākiem, kuri vairāku gadu garumā vērsuši fizisku un emocionālu vardarbību pret astoņiem bērniem, tostarp divas nepilngadīgās meitas cietušas no seksuālās vardarbības, aģentūru LETA informēja VP.

Iepriekš kādā no Rīgas reģiona iecirkņiem vērsās divas nepilngadīgas meitenes, kuras ziņoja par audžu ģimenē pret viņām notiekošu seksuālo un fizisko vardarbību no audžuvecāku puses.

Likumsargi nekavējoties sāka resorisko pārbaudi, bet pērn augustā sākta kriminālprocesu. Tāpat, iegūstot informāciju par audžu ģimenē pret bērniem vērsto iespējamo noziedzīgo nodarījumu, policija informēja konkrētās teritorijas pašvaldības vadību un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.  

Ņemot vērā izmeklējamās lietas apjomu un sarežģītību, turpmāko kriminālprocesa izmeklēšanu pārņēma VP Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļa. 

Izmeklēšanā noskaidrots, ka kopš 2015. gada decembra pret divām nepilngadīgām audžu meitām vērsta seksuālā vardarbība. Savukārt laikā no 2016.gada vasaras līdz 2016./2017.gada ziemai pret vienu no nepilngadīgajām meitenēm tikusi veikta sistemātiska izvarošana.

Kopumā vardarbīgas apiešanās rezultātā astoņiem bērniem nodarītas fiziskas un emocionālas ciešanas, kas notika sistemātiski laikā no 2007.gada līdz 2019.gadam. 

Šogad februārī pēc policijas iniciatīvas no ģimenes izņemti visi uz to brīdi aizbildniecībā esošie nepilngadīgie bērni – kopumā pieci, un ievietoti krīzes centrā. Savukārt abi audžu vecāki aizturēti un viņu dzīvesvietā veikta kratīšana.

1961.gadā dzimušajai sievietei piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar apcietinājumu, savukārt 1968.gadā dzimušajam vīrietim piemērots apcietinājums. 

Par vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods. Savukārt par seksuālo vardarbību un nepilngadīgā izvarošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu no pieciem līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījumu.