Piešķir finansējumu Komandu sporta spēļu halles projekta īstenošanas sagatavošanai

Lai nodrošinātu sagatavošanas darbus Komandu sporta spēļu halles (tā dēvētās “Basketbola mājas”) būvniecības procesa īstenošanai, valdība šodien atbalstīja papildus 182 000 eiro finansējuma piešķiršanu. Projekta kopējais ieguldījumu apjoms plānots 13,6 milj. eiro apmērā un tas tiek īstenots augstas gatavības projektu ietvaros.

2021. gadā nepieciešams finansējums 182 284 euro apmērā, lai nodrošinātu ar Covid-19 krīzes seku pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistītu augstas gatavības projekta – Komandu sporta spēļu halles izveidei Krišjāņa Barona ielā 99C, Rīgā (ieguldījums VSIA Daugavas stadions pamatkapitālā) īstenošanai 2021. gadā paredzēto darbu izpildi.

Komandu sporta spēļu halles projekta īstenošana veicinās jaunatnes komandu sportu attīstību, sniedzot iespējas nodrošināt arī plašu jaunatnes sacensību norisi. Projektu īsteno VSIA “Daugavas stadions”.

Rīgā ir novērojams būtisks sporta spēļu zāļu trūkums, kas apgrūtina arī mācību un treniņu procesu profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm (sporta skolām), lielākā no kurām ir Rīgas pilsētas pašvaldības dibinātā Bērnu un jauniešu basketbola skola „Rīga” ar vairāk kā 2000 audzēkņiem, starp kuriem ir daudzi Latvijas jaunatnes izlašu kandidāti un dalībnieki. Rīgā nav arī sporta zāles, kurā būtu trīs sporta spēļu laukumi, kas nodrošinātu plašu jaunatnes sacensību norisi. Tāpat Rīgā nav starptautiskiem standartiem atbilstošas vidējas ietilpības (mazāka par daudzfunkcionālo halli „Arēna Rīga”, bet lielāka par Olimpiskā sporta centra basketbola halli) sporta spēļu halle, kurā klubu un izlašu līmeņa sacensības varētu aizvadīt ne tikai basketbolā, bet arī volejbolā, handbolā, telpu futbolā un florbolā.

Projekts paredz Komandu sporta spēļu halles (t.s. “Basketbola mājas”) ar trim transformējamiem basketbola laukumiem un tribīnēm līdz 2500 skatītājiem, kā arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektoriem ar piegulošo sporta infrastruktūru (ģērbtuves, sporta medicīna, neliela sportistu dienesta viesnīca, autostāvvieta) projektēšanu un būvniecību Krišjāņa Barona ielā 99C, Rīgā.

Īstenojot projektu, tiks attīstīts ne tikai basketbola kompetenču centrs un palielināts basketbolā iesaistīto bērnu un jauniešu skaits, bet arī palielināts citos komandu sporta spēļu veidos iesaistīto personu skaits. Plānots, ka jaunizveidoto sporta infrastruktūru ikdienā izmantos Bērnu un jauniešu basketbola skolas „Rīga” audzēkņi profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas īstenošanai, citi sporta interešu un profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu, kā arī apkārtējo izglītības iestāžu audzēkņi. Komandu sporta spēļu hallē būs iespējas sarīkot arī starptautiska līmeņa sporta sacensības un treniņnometnes. Izbūvējot jaunu sporta infrastruktūru, palielināsies kopējā rīdziniekiem pieejamā sportošanas platība, tādejādi veicinot lielāku iedzīvotāju iesaisti veselīgu un dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com.

Zaļā Josta - Reklāma