Pieminekļu padome atbalsta J. Čakstes piemiņas vietu uz AB dambja 

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

Rīgas domes Pieminekļu padomes sēdē 5. jūlijā tika atbalstīts priekšlikums par piemiņas vietas pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem veidošanu uz AB dambja.

Jāņa Čakstes piemiņas vietas idejas iniciatori ir Rīgas vicemērs Eduards Smiltēns un J.Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste. Pagājušajā gadā Pieminekļu padome jau izskatīja jautājumu par J.Čakstes pieminekļa idejas konceptuālo ietvaru un turpmāko virzību, iesakot izvērtēt vairākas iespējamās novietnes.

AB dambis izvēlēts par piemērotāko novietni, jo šajā vietā ir plaša telpa mākslinieciskās izpausmes brīvībai – J.Čakstes piemiņas vietai jeb jaunam pilsētas dārzam var izmantot telpu ap valsts karogu līdz dambja galam. Tāpat pastāv iespēja veidot vienu no sākotnējām iecerēm – ābeļdārzu. Plānots, ka 2022. gadā Pilsētas attīstības departaments izsludinās ideju konkursu J. Čakstes piemiņas vietas izveidošanai.

Pieminekļu padome ir Rīgas domes izveidota konsultatīva institūcija galvaspilsētas pilsētvides kvalitātes nodrošināšanai, arhitektūras un vizuālās mākslas projektu un iniciatīvu vērtēšanai saistībā ar sabiedrības un kultūrvēsturiskās vides attīstības likumsakarībām. Tajā pārstāvēti dažādu nozaru eksperti – vēsturnieki, mākslas zinātnieki, arhitekti, tēlnieki, kā arī Rīgas pašvaldības institūciju pārstāvji.

Informāciju sagatavoja: Kaspars Līcītis, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma