Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka vietējie ražotāji jāatbalsta valstij, sabiedrībai un tirgotājiem

Vērtējot, kurš būtu atbildīgs par atbalstu pašmāju ražotājiem – valsts, sabiedrība, tirgotāji vai visi kopā, lielākais pārsvars jeb 45% sabiedrības pauduši, ka atbalsts jāsniedz visām iesaistītajām pusēm.  Savukārt trešdaļa ir pārliecināta, ka atbalstam jānāk tieši no valsts ar dažādām atbalsta programmām, īpašu nodokļa politiku un citām iniciatīvām. Krietni mazāk respondentu (7,4%) atzinuši, ka ražotāju atbalsta pasākumiem jābalstās uz tirgotāju pleciem, liecina nozares pētījums “Maxima mazumtirdzniecības kompass”.

Pētījuma rezultāti tāpat iezīmē iedzīvotāju pārliecību, ka pašmāju produkcijas iegāde Covid-19 laikā palīdz veicināt Latvijas ekonomikas attīstību. Tā, piemēram, 5 punktu skalā respondenti vidēji 4,26 punktus piešķīra apgalvojumam, ka vietējie ražotāji sniedz ievērojamu pienesumu valsts tautsaimniecībai, tādējādi paužot pārliecību, – jo vairāk savos iepirkumu groziņos liksim Latvijas produktus, jo lielāka ir iespēja, ka aiz krīzes mākoņiem parādīsies pirmie stabilitātes stari. Vienlaikus apgalvojumam, ka pašiem iedzīvotājiem būtu jāatbalsta vietējie ražotāji, vairāk iegādājoties Latvijas produktus, piekrīt tikai 6% aptaujāto.

“Pašmāju produkti jau vēsturiski bijusi vērtība ikvienā mājsaimniecībā, tāpēc arī “Maxima Latvija” izvirzījusi par vienu no savām prioritātēm sadarbības stiprināšanu ar vietējiem ražotājiem. Izvēloties Latvijas ražotāju produkciju, mēs rūpējamies par latviskās garšas un tradīciju saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, tāpēc šobrīd mūsu veikalos pircējiem ir pieejams vairāk nekā 10 000 pašmāju ražotāju preču. Tāpat  realizējām vairākus atbalsta pasākumus, tostarp sadarbībā ar Latvijas lauksaimniekiem iestājāmies par PVN samazināšanu svaigajai, Latvijai raksturīgajai pārtikai, jau šobrīd samazinot PVN veikalos pieejamajiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Savukārt vietējās produkcijas atpazīstamības veicināšanai medijos regulāri tiek veiktas informatīvas kampaņas, bet veikalos pieejamas īpašas cenu zīmes un palešu noformējumi, padarot šos produktus vairāk pamanāmus pircējiem,” par tirdzniecības veikala atbalsta pasākumiem stāsta Jeļena Popjonoka, „Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore.

Tāpat, vērtējot ieguvumus, ko sniedz Latvijā ražotās produkcijas iegāde, respondenti 4,13 punktus piešķīruši apgalvojumam, ka ieguvējs ir valsts, jo tā saņem ieņēmumus nodokļu veidā, savukārt trešā populārākā atbilde (4,12 punkti) bijusi, ka ieguvēji ir sabiedrība kopumā, jo tiek atbalstīts Latvijas uzņēmums, kas ir nodokļu maksātājs un darba devējs. Sadarbojoties ar 515 Latvijas ražotājiem, “Maxima Latvija” spējusi nodrošināt saviem pircējiem vairāk nekā 10 000 pašmāju ražotāju preču veikalu plauktos, tādējādi veicinot produktu patriotismu un paplašinot pašmāju labumu pieejamību visos “Maxima” veikalos.

Ar jaunāko “Maxima mazumtirdzniecības kompass” nozares apskatu “Produktu patriotisms – kurš ir patiesais labuma guvējs? Iedzīvotāji, ekonomika un vide” var iepazīties šeit:https://www.maxima.lv/par-uznemumu/kompass

Zaļā Josta - Reklāma