Pēc sprādzienā cietušās ēkas fasādes nostiprināšanas no šodienas atjaunota satiksme Melnsila ielā, kā arī pamatmaršrutā atsāk kursēt sabiedriskais transports.
Naktī uz sestdienu Rīgas domes Satiksmes departaments minētajā posmā veica sniega attīrīšanu un brauktuves apstrādi ar pretslīdes materiāliem, savukārt sestdienas rītā tika novāktas pagaidu ceļa zīmes. Transportlīdzekļu vadītājiem jārēķinās, ka Melnsila ielā atļautais pārvietošanās ātrums ir 30 km/h. Aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt vērīgiem un sekot līdzi atjaunotajai satiksmes organizācijai Melnsila ielā.
Uz ietves priekšā ēkai Melnsila ielā 2 šobrīd ir uzstādīts žogs, līdz ar to gājēju kustība gar ēku ir aizliegta. Izvietotas arī ceļa zīmes, kas brīdina par slēgto ietves posmu, kā arī pie ēkas izveidota pagaidu pieturvieta sabiedriskajam transportam. Nākamās nedēļas laikā plānots izveidot gājēju tuneli, lai iedzīvotāji varētu pārvietoties arī gar sprādzienā cietušo ēku.
Pagaidām gājējiem slēgtā ietves posma apiešanai jāizmanto regulējamais krustojums Ernestīnes un Melnsila ielas krustojumā un neregulējamā gājēju pāreja Melnsila ielā pirms Ļermontova ielas.
Jau vēstīts, ka Rīgas pašvaldība gada sākumā veica sagruvušo konstrukciju demontāžu, ēkas būvgružu izvešanu un teritorijas sakopšanu. Tāpat tika nodrošināta iedzīvotāju mantu iznešana un ēkas konservācija. Ēkas fasāde bija atdalījusies un bojāta, tādēļ bija nepieciešams veikt tās nostiprināšanu.
Piektdien, 5. februārī, Rīgas pilsētas būvvaldē tika saņemts būveksperta atzinums par cietušo ēku. Atzinumā norādīts, ka ir veikta abu ēkas garenārsienu nostiprināšana un neprognozējams to nobrukums ir pilnībā novērsts, līdz ar to satiksme Melnsila ielas posmā starp Ļermontova un Ernestīnes ielām var tikt atjaunota.
SIA “Rīgas satiksme” trolejbusu kustību Melnsila ielā pagaidām nodrošinās ar dīzeļmotora trolejbusiem ārpus kontakttīkla, jo būvatzinumā teikts, ka trolejbusu satiksmi ir iespējams atjaunot tikai ar nosacījumu, ja trošu atsaites tiks nostiprinātas uz atsevišķiem balstiem – stabiem, kuri konstruktīvi nav saistīti ar ēkas norobežojošām konstrukcijām. Trošu atsaišu stiprināšana pie konkrētās ēkas nav pieļaujama, jo tās rada slodzi, kas ēkai, kādā stāvoklī tā ir šobrīd, nav pieļaujama.