Pec renovacijas Igaunijas Juras muzejs parsteidz ar iespaidigu 700 gadus vecu kuga vraku

0

Šo piektdien, 29. novembrī, pēc divu gadu ilgas renovācijas, apmeklētājiem tiks atvērta jaunā Igaunijas Jūras muzeja ekspozīcija, piedāvājot ikvienam interesentam savām acīm aplūkot  īstu 700 gadus vecu kuģa vraku un vēl citus 50 interaktīvus eksponātus. Ēku kompless, kurā atrodas Igaunijas Jūras muzejs, ir iekļauts  UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un jaunā multimediju ekspozīcija paplašinās redzesloku gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. 

Igaunijas Jūras muzeja direktors Urmass Dresens (Urmas Dresen) ar gandarījumu paziņo, ka muzejā pēc rekonstrukcijas atvērts ne tikai tūristiem jau labi zināmais un iemīļotais artilērijas tornis “Resnā Margarēta”, bet arī Lielie Jūras vārti un jaunās telpas zem torņa un pagalma teritorijas, kas agrāk nebija pieejamas plašākai publikai.  Kopumā apmeklētāji varēs apskatīt 1000 m² lielu ekspozīciju teritoriju. 

“Jauno muzeja telpu izveidošana bija ne tikai būvniecības darbu lielākais izaicinājums, bet  tas arī atklāja arheoloģiskos atradumus, kas paplašināja izpratni par pilsētas nocietinājumu pirms artilērijas torņa “Resnā Margarēta” uzcelšanas. Jaunatklātie fragmenti būs pieejami arī apskatei,” norādīja Urmass Dresens.

Jaunās ekspozīcijas pērle ir 2015. gadā Tallinā atklātais viduslaiku kravas kuģa vraks ar vēl gandrīz 700 priekšmetiem, kas piederīgi tam un atradušies uz klāja. Unikālu šo varku  padara fakts, ka neviens cits vraks Eiropā, kurš pieder ar zobratu darbināmam kuģim, nav atrasts kopā ar šādiem priekšmetiem, kas stāsta mums par dzīvi uz kuģa un tā pārvadātajām precēm. Tāpat būs apskatāmi aptuveni 70 kuģu modeļi, kuri sniegs priekšstatu par burukuģu, tvaikoņu un motorlaivu floti.