Pēc Horvātijas zaudējuma EČ 1/8 finālā no amata atkāpjas federācijas prezidents

Stojko Vrankovičs. Foto: hks-cbf.hr

Horvātijas Basketbola federācijas līdzšinējais prezidents Stojko Vrankovičs pēc vīriešu izlases izstāšanās no 2022. gada Eiropas čempionāta basketbolā paziņojis par aiziešanu no amata, kuru ieņēma kopš 2016. gada.

Horvātijas basketbola izlase nepiedzīvo tos vieglākos brīžus. Tā vairs necīnās par vietu 2023. gada Pasaules kausa izcīņā, bet 2022. gada Eiropas čempionātā izstājās jau astotdaļfinālā, zaudējot Somijai. Lai arī tai ir vairāki talantīgi un sevis pierādījuši basketbolisti pasaules līmenī, tās vienīgās medaļas izcīnītas laika posmā no 1992. līdz 1995. gadam. Barselonas olimpiskajās spēlēs horvāti bija otrie, 1993. un 1995. gada Eiropas čempionātos trešie, šo pašu pozīciju izcīnot 1994. gada Pasaules kausā.

Pēc valstsvienības izstāšanās no Eiropas čempionāta basketbolā Horvātijas šī sporta veida federācijai būs jāmeklē jauns prezidents, jo no amata atkāpies līdzšinējais amatā strādājošais Stojko Vrankovičs. ”Pēc Horvātijas zaudējuma Eiropas čempionātā esmu lēmis atkāpties no basketbola federācijas prezidenta amata, uzņemoties pilnu atbildību par rezultātu. Atvainojos faniem, kuri vienmēr mūs ir atbalstījuši, taču šobrīd es neredzu risinājumu pastāvošajai situācijai. Noslēgumā vēlos pateikties visiem spēlētājiem, kuri pārstāvēja izlasi, treneriem un personālam, kurš atbalstījis mani pēdējo sešu gadu laikā,” paziņojumā paudis funkcionārs.

Basketbolista karjeras laikā Vrankovičs no 1996. līdz 1999. gadam spēlēja Nacionālajā basketbola asociācijā, bet ar Atēnu ”Panathinaikos” viņš 1996. gadā kļuva par Eirolīgas čempionu. 2016. gadā viņu ievēlēja par Horvātijas Basketbola federācijas prezidentu, 2019. gadā pārvēlot vēlreiz līdz 2023. gadam.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma