Par valsts augstāko amatpersonu vakcināciju pret Covid-19

Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, 11. februārī tiek uzsākta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu. Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Kā liecina socioloģiskās aptaujas – lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai. 

Savu uzticēšanos vakcīnu drošumam un efektivitātei ar vakcinēšanos apliecinās arī bijušās valsts augstākās amatpersonas – visi Valsts prezidenti laikā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 

Vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tiks uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot vienu un to pašu Astra Zenecavakcīnu, un tas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9. februāra lēmumu.

Vakcinācija norisināsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā rīt, 11. februārī, un 12. februārī pēc noteikta grafika.

11. februārī, no pulksten 11:00 – 12:45vakcīnu pret Covid-19 saņems:

Valsts prezidents Egils Levits

Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš

Bijušie Valsts prezidenti: Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe Freiberga, Andris Bērziņš, Valdis Zatlers

Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla

Saeimaspriekšsēdētājas biedreInese Lībiņa – Egnere

ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols

Piebilde: Bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakcināciju veiks 12. februārī. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākošajā nedēļā.

Vakcinācijas laikā būs jāievēro visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi – 2m distances ievērošana, mutes un deguna aizsega pareiza lietošana. 15 minūtes pēc katras personas vakcinācijas būs iespēja īsi uzdot jautājumus. 

Iepriekš lūgums obligāti pieteikties uz šo augstāko amatpersonu vakcināciju līdz 11. februāra plkst. 9.00 uz e-pastiem (iekļaut abus):ieva.sture@vm.gov.lvunagnese.strazda@vm.gov.lv.

Lūgums ierasties 20-30 minūtes pirms notikuma, lai ieņemtu plānotās mediju vietas.Plānots, ka arī nākošajā dienā tiks nodrošināta iespēja sekot līdzi vakcinācijas procesam klātienē. Informācija sekos.

Vieta: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca, jaunais A korpuss, Pilsoņu iela 13, iebraukšana no Ventspils ielas.