Par 10 000 eiro atjaunots Augustovas baznīcas zvanu tornis Rugāju novadā

0

Ieguldot 9998 eiro, atjaunots Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcas zvanu tornis, aģentūra LETA uzzināja Rugāju novada pašvaldībā.

Augustovas baznīca ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Pēc Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pieprasījuma ir veikta baznīcas būvizpēte. Secināts, ka zvanu tornis ir pirmsavārijas stāvoklī, un Augustovas svētās Elizabetes draudze īstenojusi torņa atjaunošanas projektu.

Darbu veikšanai ziedoti līdzekļi, taču projekts veikts arī ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un pašvaldības atbalstu. ELFLA piešķirtie līdzekļi bijuši 8998 eiro, bet Rugāju novada pašvaldība draudzes ieceri atbalstījusi ar 1000 eiro.

Baznīcas zvanu tornis pilnībā autentiski atjaunots un iesvētīts. Draudzē pauda, ka pašlaik vairs nav bažu, kas tas varētu sabrukt.

Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka dievnams celts 1828.gadā. Baznīca ir unikāla ne vien ar senlaicīgo ārieni, bet arī ar to, ka tajā atrodas Nemitīgās palīdzības Dievmātes svētgleznas kopija, kurai esot dziedinošs spēks.