Ozolam piecu spēļu diskvalifikācija, “Valmierai” būs jāspēlē pie tukšām tribīnēm

Roberts Ozols. Foto: Zigismuns Zālmanis/Riga FC

Latvijas Futbola federācijas (LFF) disciplinārā komiteja (DK) aizvadījusi sēdi, kurā izskatīti svētdien “Valmieras” un “Riga” cīņas laikā notikušie starpgadījumi un piešķirti attiecīgi sodi.

Svētdien Jāņa Daliņa stadionā norisinājās viena no sezonas svarīgākajām spēlēm cīņā par Latvijas čempiontitulu. Turnīra līdervienībai “Valmierai” ar 3:1 izdevās apspēlēt savu tuvāko sekotāju “Riga”. Laukumā redzēto lielisko futbolu gan pēcāk aizēnoja citi notikumi, kas atstāja negatīvu pēcgaršu.

Spēles gaitā ar ļoti amorāliem izteikumiem bumbu padevēja virzienā izcēlās “Riga” vārtsargs Roberts Ozols, kurš gan publiski izteica nožēlu par saviem vārdiem. Izskatot 11. septembra spēles epizodi, kurā Ozols agresīvu emociju uzplūdā veltīja neētiskus un draudošus izteikumus, kā arī uzklausot LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas atzinumu, “Riga FC” skaidrojumu un iepazīstoties ar plašsaziņas medijos publicēto informāciju, DK nolēma piespriest Ozolam diskvalifikāciju uz piecām spēlēm un 170 eiro naudas sodu.

Līdz ar to Ozolam būs jāizlaiž piektdienas spēle pret “Liepāju” un vēl četras cīņas pret turnīra tabulas otrā gala komandām. Vārtsargs komandas spēles pieteikumā varēs atgriezties ne ātrāk kā 29. oktobrī, kad rīdzinieki cīnīsies ar “Audu”. Pēc šīs spēles “Riga” komandai vēl būs palicis izbraukums Tukumā un sezonas noslēdzošā spēle pret RFS.

Vēl viena epizode, kurā bērns cieta ne tikai emocionāli, bet arī fiziski notika Daliņa stadiona līdzjutēju tribīnēs, kur “Valmieras” fanu svinības ar dūmu svecēm rezultējās nelaimes gadījumā un bērns iedzīvojās nepatīkamos apdegumos. DK izskatot epizodi, nolēma par paviršu apsardzes darbū, ielaižot stadionā skatītājus ar pirotehniku, piespriest “Valmierai” 170 eiro sodu un nākamās spēles aizvadīšanu bez līdzjutēju klātbūtnes tribīnēs.

“Valmierai” atlikušajās sezonas astoņās spēlēs ir palikušas tikai divas spēles savā laukumā. Tukšu tribīņu priekšā vidzemniekiem nāksies spēlēt 15. oktobra spēli pret “Audu”. Pēdējā mājas spēle “Valmierai” šajā sezonā būs trīs kārtas pirms sezonas noslēguma, uzņemot RFS.

Vēl vienu sodu šajā spēlē “Valmiera” saņēma par otrā puslaika spēles sākuma kavēšanu. Kā pēcspēles preses konferencē stāstīja Jurģis Kalns, kurš konkrētajā mačā brīdinājumu limita dēļ bija diskvalificēts, tad viņš savai komandai caur sarežģītu sistēmu centās nodot vēlamās taktiskās izmaiņas. Tas, iespējams, lika komandai ģērbtuvēs aizkavēties nedaudz ilgāk nekā ierasts, padarot komandas maciņu vēl par 125 eiro vieglāku.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma