Otrā biroju kompleksa “VERDE” ēka iznomāta par 68% un atzīmēti tās spāru svētki

Rīgas zaļākā biroja kompleksa “VERDE” attīstībā sasniegti vairāki nozīmīgi izaugsmes mērķi. Ir būtiski palielinājies iznomātās platības apjoms – A ēkā tas jau pārsniedz 80% robežu, bet B ēkā ir gandrīz 68%. Līdztekus nupat atzīmēti arī B ēkas spāru svētki, uz tās jumta uzstādot simbolisko vainagu. Tas nozīmē, ka ir pilnībā pabeigta otrās būves nesošā karkasa celtniecība, tai skaitā arī jumta metāla konstrukciju izbūves darbi, un drīzumā tiks uzsākta arī jumta hidrolizācijas izbūve. Gluži kā pirmā, arī otrā ēka ir 11 stāvus augsta, un tās izbūves darbos ir izmantotas vairāk nekā 3 000 tonnas stiegrojuma un 12 000 kubikmetri betona. 

Pašreiz B ēkā tiek veikti vispārīgie būvdarbi, kā arī notiek tādu iekšējo inženiertīklu izbūve kā elektrības tīkli un aukstuma apgādes sistēma. Tuvākajā laikā pilnā apjomā tiks veikta arī pārējo inženiertīklu izveide. Paralēli noslēgumam tuvojas arī būvdarbu procesi, kas saistīti ar ēkas sagatavošanu darbiem ziemas periodā. 

Iveta Lāce, “VERDE” komercdirektore: “Ir pagājis faktiski gads, kopš izziņojām B ēkas celtniecības sākumu. No būvniecības skatu punkta tas bija izaicinājumiem piepildīts posms, taču veiksmīgi ar visu tikām galā, par ko paldies ikvienam būvniecības procesā iesaistītajam. Vienlaikus šī gada laikā noritēja arī intensīvs darbs pie nomnieku piesaistes, kā rezultātā komplekss ir iznomāts jau par 74%. Nenoliedzami, ka pašreizējā ekonomiskā situācijā pat visspēcīgākajiem uzņēmumiem pieņemt lēmumus par jauna biroja veidošanu ir ļoti izšķiroši un drosmīgi. Tamdēļ, cik vien mūsu spēkos, atbalstīsim savus esošos un topošos nomniekus, nodrošinot modernas un energoefektīvas telpas viņu biznesa izaugsmei un darbinieku labbūtībai”. 

“VERDE” būvniecības procesu pēc tā attīstītāja, Lietuvas kompānijas “Capitalica Asset Management” pasūtījuma vada “SBA Group” meitasuzņēmums “Notus Developers”. Projekta arhitektu komandu veido Andris Kronbergs un Jānis Zvejnieks no “ARHIS ARHITEKTI” sadarbībā ar arhitektu biroju “AROUND” un ainavu arhitektu biroju “ZALA LANDSCAPE ARCHITECTS”. Būvkonstrukciju projektēšanu nodrošina projektēšanas birojs “ARENSO”, būvuzraudzību – “Forma 2”, bet projekta ģenerālbūvnieks ir viena no Latvijas lielākajām būvkompānijām “Velve”. 

Vineta Verika, “VELVE” valdes priekšsēdētāja: “Spāru svētkus biroju kompleksa “VERDE” otrajā ēkā sagaidījām ar īpašu noskaņojumu. Šis gads būvniecības nozarē bijis nopietniem izaicinājumiem bagāts ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Tādēļ mūsu uzņēmuma vārdā vēlos pateikties gan objekta attīstītājiem, gan pārējiem sadarbības partneriem par kopīgi izcili paveiktu darbu līdz šim un esmu pārliecināta, ka tikpat sekmīgi spēsim sadarboties līdz pat B korpusa atklāšanai nākamā gada nogalē.”

Kā iepriekš ziņots, investīcijas biroju kompleksa “VERDE” attīstībā ir vairāk nekā 65 miljoni eiro. Uz šo brīdi par tās nomniekiem jau kļuvuši tādi uzņēmumi kā “Swisscom”, “Decta”, “KPMG Latvijā”, “Swetch”, “Merito Group”, “Workland”, “Enefit”, “VIA SMS Group”, “Veselības centrs 4” un citi.  Ekskluzīvais “VERDE” iznomāšanas un apsaimniekošanas partneris ir Latvijā vadošā nekustamo īpašumu aģentūra “Colliers”. Pirmās ēkas būvniecība noslēdzās 2022. gada vasarā, tai kļūstot par vienīgo A-klases biznesa centru, kas Latvijā atvērts šogad. Savukārt otro ēku plānots atvērt pēc gada. 

Zaļā Josta - Reklāma