OFICIĀLI: TOKIJAS OLIMPISKĀS SPĒLES TIKS PĀRCELTAS UZ 2021. GADU

0

Autors: Agris Suveizda, Japānas premjerministrs Šinzo Abe. Foto: Reuters/Scanpix

Japānas premjerministrs Šinzo Abe pavēstījis, ka ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Tomasu Bahu ir panācis vienošanos par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021. gadu, kā pirmā informējusi Japānas televīzija NHK. Vēlāk šo informāciju apstiprināja arī SOK.

SOK prezidents Bahs un Japānas premjerministrs Abe šodien telefoniski apsprieda 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu norisi un pēc Japānas puses prasības nolēma spēles pārcelt uz nākamo gadu. “Vienošanās ir panākta par 100%,” Abe sacīja televīzijai.Pēcāk sekoja SOK paziņojums, kurā tika apstiprināts, ka iesaistītās puses ir vienojušās par spēļu pārcelšanu uz nākamo gadu. Lai lēmums būtu pilnīgi oficiāls, tas vēl ir jāapstiprina SOK Izpildkomitejā. Konkrēti datumi vēl nav zināmi, taču SOK norāda, ka spēles nedrīkst notikt vēlāk par 2021. gada vasaru. Tāpat SOK informēja, ka olimpisko spēļu nosaukumā gadskaitlis netiks mainīts.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja tikai svētdien pirmoreiz oficiāli pieļāva šā gada olimpisko spēļu pārcelšanu. Izpildkomitejas sēdē tika nolemts izstrādāt dažādus attīstības scenārijus, un bija paredzēts, ka lēmumam par spēļu norisi, ieskaitot olimpisko spēļu datumus, vajadzētu kļūt zināmam četru nedēļu laikā.

Iepriekš SOK prezidents Bahs nevēlējās pieļaut iespēju, ka spēles varētu tikt pārceltas, un nesteidzās ar lēmuma pieņemšanu, jo līdz olimpiskajām spēlēm vēl ir četri mēneši. Tomēr sestdien un svētdien pēkšņi pieauga nacionālo olimpisko komiteju un federāciju spiediens, virknei organizāciju publiski aicinot spēles pārcelt un atsakoties savus sportistus vasarā sūtīt uz Tokiju.Kaut arī SOK Izpildkomiteja pieļāva spēļu pārcelšanu, to atcelšana gan joprojām tiek kategoriski izslēgta.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com.