O. Pulks: Rīgas apkaimēs nepieciešams veikt satiksmes mierināšanas pasākumus

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks, Satiksmes departamenta un Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji otrdien, 11. maijā, tikās ar Bieriņu apkaimes attīstības biedrības pārstāvjiem, lai iepazītos ar satiksmes infrastruktūras stāvokli Bieriņos un spriestu par iespējamiem uzlabojumiem.

“Pēc biedrības ierosinājuma iepazināmies ar apkaimes “melnajiem punktiem” un pārrunājām, kā uzlabot iespējas droši nokļūt uz Rīgas Angļu ģimnāziju un citām izglītības iestādēm. Viena no būtiskākajām problēmām ir tā, ka Bieriņu apkaime robežojas ar Mārupi un ielas tiek izmantotas tranzītam, neievērojot, ka tur ir dzīvojamā zonā un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Tāpēc tagad strādāsim pie risinājumiem, kā vairākās vietās “mierināt” satiksmi,” norādīja O. Pulks.

Viens no populārākajiem pārvietošanās līdzekļiem Bieriņu apkaimē ir velosipēds, par ko liecina gan tikšanās laikā apspriestie uzlabojumi, gan novērojamais velobraucēju skaits, gan tas, cik daudz velo novietņu ir izvietotas pie Rīgas Angļu ģimnāzijas.  Veloaktīvists Viesturs Silenieks norādīja, ka pie Rīgas Angļu ģimnāzijas ir izvietots visvairāk velo novietņu visā Rīgā, kas veicina bērnu un jauniešu pārvietošanos ar velosipēdiem, bet pie nepiemērotas infrastruktūras šie braucieni uz un no skolas nav droši.

Bieriņu apkaimes attīstības biedrības pārstāvjiem ir vairākas vīzijas, kā ceļu uz skolu padarīt drošāku, piemēram, veicot Zvārdes ielas rekonstrukciju, izbūvējot gājēju ietvi un velojoslu. V. Silenieks norādīja uz to, ka būtiski ir ne tikai ieviest satiksmes organizācijas izmaiņas, kuras veicinātu drošu Bieriņu apkaimes veloinfrastruktūras attīstību, bet arī izglītot bērnus un jauniešu par noteikumiem, kas jāievēro pārvietojoties ar velosipēdu. Biedrības pārstāvji ieskicēja savu vīziju par to, ka skolā varētu darboties velo darbnīca, kas veicinātu bērnu un jauniešu izglītošanu par šiem jautājumiem. Arī O. Pulks norādīja uz to, ka ir jāveic pasākumi, lai attīstītu drošu ceļu uz un no skolas.

Izstaigājot Bieriņu apkaimes ielas tika secināts, ka apkaimes drošību būtiski varētu uzlabot, strādājot pie satiksmes mierināšanas pasākumiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, vietām  būtu jāsašaurina ielu krustojumi, jāierīko ātrumvaļņi un jāuzstāda atbilstošas ceļa zīmes. Tāpat Bieriņu apkaimē ir jāturpina darbs pie esošās velonfrastruktūras uzlabošanas pasākumiem, lai tā varētu kļūt par velobraucējiem draudzīgāko Rīgas apkaimi.

Zaļā Josta - Reklāma