Notiks izzinošs pārgājiens pa Api un tās tuvāko apkārtni

0

 Aktīvā tūrisma portāls “Pargajieni.lv” šodien organizē izzinošu pārgājienu pa Api un tās tuvāko apkārtni, aģentūru LETA informēja organzatori.

Starts paredzēts autobusa pieturā “Ape” plkst.11, kad būs pienācis autobuss no Rīgas un Smiltenes. Tā kā šī vieta ir tieši blakus bijušajai Apes šaursliežu dzelzceļa stacijai, tad šis arī būs pirmais objekts, kuru interesenti apskatīs. Mūsdienās no kādreizējās dzelzceļa līnijas palicis pāri 33 kilometru posms no Gulbenes līdz Alūksnei.

Pārgājiena pirmais posms vedīs pa Apes pilsētu, izstaigājot pilsētas centru, apskatot vēsturiskos namus, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu un Vaidavas upes dabas taku.

Apes pilsētai raksturīgas no dolomīta celtās ēkas. Pilsētas tuvumā ir bijuši vairāki dolomīta karjeri un šis materiāls kādreiz salīdzināts arī ar Itālijas marmoru. Maršrutā vairākas reizes varēs redzēt senās akmens lauztuves.

Apē pirms desmit gadiem tika likvidēta arodvidusskola. Tagad šo teritoriju apsaimnieko pašvaldība un tā ir kļuvusi par industriālo teritoriju, kurā darbojas dažādi uzņēmumi.

Pārgājiena otrā daļa vedīs pa kādreizējo dzelzceļa līniju, kas tagad kļuvusi par daļu no projekta “Zaļie dzelzceļi”. Pa šo taku plānots doties līdz pat Igaunijas robežai. Igaunijā pārgājiena dalībnieki izstaigās nelielu loku pa Apei tuvāko apkārtni un caur robežkontroles punktu atgriezīsies pilsētā.

Kaut arī uz robežas regulāra robežkontrole vairs nenotiek, noteikumus neviens nav atcēlis, tādēļ visiem dalībniekiem līdzi jāņem pases vai identifikācijas kartes, jo pārbaudes var veikt, gan Latvijas, gan Igaunijas robežsargi.

Finišs Apes autobusa pieturā paredzēts ap plkst.18, lai paspētu uz autobusu Rīgas un Smiltenes virzienā.

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 25 kilometrus. Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, ēdiens un dzēriens piknika pauzei.