Notiks ekspertu diskusija par bērnu ar invaliditāti pārejas vecuma problēmām

0

 Šodien plkst.11 notiks Labklājības ministrijas (LM) organizēta diskusija “Cilvēks, nevis diagnoze!”, kurā spriedīs par bērnu ar invaliditāti pārejas vecuma problēmām, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Diskusijā tiks runāts par izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas vecākiem un skolotājiem, audzinot un skolojot bērnus ar invaliditāti pārejas vecumā. Eksperti stāstīs par to, kā mazināt konfliktus, kas rodas, pieaugot bērnam ar invaliditāti, īpaši gadījumos, kad pārejas vecuma uzvedība mēdz būt skaļāka, spilgtāka vai grūtāk kontrolējama.

Pasākumā piedalīsies Pusaudžu resursa centra vadītājs Nils Sakss-Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” pārstāve ergoterapeite Dita Rituma, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta un tēvs Edgars Vīksna.

Jau vēstīts, ka kampaņa “Cilvēks, nevis diagnoze!” tiek organizēta ar mērķi veicināt cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, rosināt dialogu ar sabiedrību par humānas un saprasties spējīgas vides radīšanu Latvijā. Kampaņas organizatori uzskata, ka sabiedrībā pastāv zināšanu un izpratnes trūkums par šiem cilvēkiem, nespēja uztvert viņus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus. Kampaņas ietvaros paredzēts diskutēt par mītiem, kas sabiedrībai traucē saredzēt šos cilvēkus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus.

Kā uzsver kampaņas organizatori, bieži nākas saskarties ar uzskatu, ka cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem ir bīstami sabiedrībai, taču tas neatbilst patiesībai. Neizprotot šo cilvēku spējas un ierobežojumus, pastāv nevēlēšanās pieņemt viņus darbā. Tāpat sastopama neizpratne par atšķirību starp dzīvi ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā un sabiedrībā balstītā sociālā pakalpojumā.