No šodienas jau 70% pirmsskolas un skolu no ēdināšanas uzskaites Rīgā notiek pusdienlaiks.lv platformā

Platformā pusdienlaiks.lv reģistrēto līgumu skaits no piektdienas, 30. septembra, līdz šodienai, 3. oktobrim ir sasniedzis kopumā 46 500 līgumus. Savukārt pašvaldības pilnībā apmaksātās brīvpusdienas saņem 36 400 bērni, kuru ēdināšanas uzskaite, sākot ar šo dienu, arī notiks, izmantojot pusdienlaiks.lv. Līdz ar to pusdienlaiks.lv platformā no šodienas jau tiks administrēti 70% no visu pirmsskolas un skolas bērnu skaita Rīgā – to veido gan platformā noslēgtie līgumi, gan brīvpusdienu saņēmēji. No šodienas vecāki bērna kavējumu jeb pusdienu atteikumu var pieteikt pa tiešo – ēdinātāju platformā pusdienlaiks.lv. 

“Piektdien un aizvadītajās brīvdienās jaunu dalībnieku reģistrācija platformā notika, kā bija plānots – tehnisku šķēršļu jaunu dalībnieku reģistrācijai pusdienlaiks.lv nebija, līdz ar to aicinu tos vecākus, kas vēl nav to izdarījuši, reģistrēties un noslēgt ēdināšanas līgumu platformā, jo šādā veidā norēķināšanas par reāli patērētajām pusdienām ir daudz ērtāka nekā papīra formāta līgums,” platformas pusdienlaiks.lv izstrādātāja pārstāvis Imants Felsbergs.

Pusdienlaiks.lv tehniskās palīdzības dienests no piektdienas un šajās brīvdienās strādāja ļoti intensīvi, lai atbildētu gan uz telefona zvaniem, gan e-pastiem. Tika atbildēti 490 zvani, 3720 e-pasti, bet šodien arī atlikušie 1860 e-pastos saņemtie jautājumi tiks atbildēti. Lielākā daļa jautājumu bija par laiku, kad nauda pēc pārskaitījuma veikšanas parādās pusdienlaiks.lv maciņos.  

“Vēlos uzsvērt, ka naudiņa virtuālajos pusdienlaiks.lv maciņos parādās tās pašas dienas beigās vai nākamās dienas laikā – par to vecākiem nav jāuztraucas! Otra  daļa jautājumu bija saistīta ar to, kā atteikt pusdienas, ja bērns neapmeklēs pirmsskolu vai skolu. No šodienas to ērti var izdarīt pa tiešo pusdienlaiks.lv. platformā. Vēršam uzmanību, ka pagaidām ne e-klase.lv, ne mycoob.lv neiesniedz portālam pusdienlaiks.lv pusdienu atteikumu datus, līdz ar to pusdienu atteikumu var reģistrēt tikai pusdienlaiks.lv. Tiklīdz e-klase, mykoob pabeigs darbu pie atbilstošas saskarnes izveides datu apmaiņai, par to atsevišķi informēsim skolas un vecākus. Tāpēc, ja kavējumi šai nedēļai ir bijuši pieteikti e-klase.lv, mycoob.lv, ēdinātajam, audzinātājai, bet nauda no platformas virtuālā maciņa tika noņemta, šie gadījumi tiks risināti individuāli – naudiņa tiks atgriezta! Lūgums par to informēt klientu atbalsta dienestu: [email protected]  vai informēt savu ēdinātāju, “uzsver platformas pusdienlaiks.lv izstrādātāja pārstāvis Imants Felsbergs.

Kā jau tika minēts iepriekš, tad Rīgas pirmsskolu un skolu ēdinātāji pāriet uz pusdienlaiks.lv platformu kā līgumu slēgšanas un norēķinu vietni, bet vecākiem pastāv iespēju slēgt līgumus arī ar eParakstu vai parakstīt tos papīra formā – šajos gadījumos tas prasa lielus administratīvos resursus no ēdinātāju puses, lai ikdienā reģistrētu patērēto un atteikto pusdienu skaitu, kā arī sagatavotu atbilstošu norēķinu iespēju – priekšapmaksu vai pēcapmaksas rēķinu. 

Vecāki, kuri nepaspēja noslēgt līgumus līdz šim, tiek aicināti to izdarīt šīs nedēļas laikā. Ēdinātāji uzsver, ka šonedēļ visi bērni, kas būs izteikuši vēlmi ēst pusdienas, tās arī saņems, paralēli ar skolu un vecākiem risinot līgumattiecību un norēķinu jautājumus.

Zaļā Josta - Reklāma