No šodienas IKEA pieejama īpašā kolekcija, kas tapusi kopā ar slaveno dizaineru Vērdžilu Eblo

0
Šodien, 1. novembrī, IKEA sākas īpašās kolekcijas MARKERAD tirdzniecība. Ierobežotā daudzumā pieejamā kolekcija tapusi sadarbībā ar pasaulslaveno modes dizaineru Vērdžilu Eblo (Virgil Abloh), un tajā iekļauti tādi interjera priekšmeti kā paklāji, pulkstenis, gultas veļa un citi.
Kolekcija ar nosaukumu MARKERAD sastāv no 16 dažādiem priekšmetiem – no somām līdz mēbelēm un mājokļa dekoriem. Tiem ir minimālistisks dizains, ko papildina mākslas atsauces un elementi, kas raksturīgi Vērdžila Eblo darbiem.
Viscaur kolekcijā ieraugāmi vārdi pēdiņās – tie ļauj atpazīt dizainera rokrakstu. Ieliekot konkrētus vārdus pēdiņās, Vērdžils Eblo izrauj tos no konteksta un piešķir tiem ironisku nozīmi, vienlaikus nedaudz izaicinot skatītāju.
“Vērdžils Eblo savā radošajā darbībā tiecas pārrakstīt noteikumus un pārkāpt žanru robežas. Viņš ir viens no pasaulē pieprasītākajiem dizaineriem, bet, neraugoties uz to, MARKERAD kolekcijas priekšmeti IKEA būs nopērkami par pieejamām cenām. Ar šo kolekciju mēs vēlamies sniegt cilvēkiem iespēju demonstrēt savas intereses dizaina jomā un ieviest mājās kādu īpašu priekšmetu, neiztērējot veselu bagātību,” saka IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Latvijā Darius Rimkus.
Šajā kolekcijā funkcionalitāte saplūst ar mākslu. Vērdžils Eblo ir pārliecināts, ka funkciju katrs indivīds uztver citādi, bet MARKERAD ideja ir piešķirt māksliniecisku kvalitāti anonīmiem priekšmetiem.
Viena no gaidītākajām jaunās kolekcijas lietām ir stilīga papīra soma ar uzrakstu “SCULPTURE” (no angļu valodas – skulptūra). Ar to dizainers ironiski izaicina skatītāju: kāpēc lai soma nebūtu mākslas darbs? Savukārt paklājs ar uzrakstu “WET GRASS” (no angļu val. – slapja zāle) rotaļīgi apspēlē izpratni par to, kam jāatrodas iekštelpās un kam – ārā. Baltais vienkāršā dizaina sienas pulkstenis ar uzrakstu “TEMPORARY” (no angļu val. – īslaicīgs, pagaidu) atgādina par to, ka laiks nekad nestāv uz vietas.
Darius Rimkus saka, ka šīs kolekcijas preces lieliski iederēsies modernā un urbānā stila interjeros. Taču priekšmeti ir mierīgos toņos un vienkāršās, tīrās formās, tāpēc tos viegli var iekļaut arī klasiska vai eklektiska stila mājokļos.
MARKERAD kolekcijā būs pieejami tādi Zviedrijas IKEA dizaineru un Vērdžila Eblo kopīgi radīti priekšmeti kā galds, krēsls, skapītis, gulta, paklāji, gultas veļa, kā arī mazākas preces, kā papīra somas. Šo preču cena būs pieejama daudziem – tā būs, sākot ar 9,99 EUR.