No pārdomāta transporta līdz veselīgu maltīšu izvēlei: Positivus kopā ar Neste atklāj savu Ilgtspējas programmu

Rūpēs par planētu, mūzikas festivāls Positivussadarbībā ar ilgtspējas partneri Neste, šogad apņēmies ieviest virkni risinājumus, kas palīdzēs tiekties uz videi draudzīgāka un sociāli atbildīgāka pasākuma titulu. Ilgtspējīgs Positivus ir pirmā festivāla ilgtspējas programma, kas paredz risinājumus piecās dažādās jomās: gudru transporta izvēli, atbildīgu energorisinājumu izmantošanu, veselīgāku maltīšu piedāvājumu, brīvi pieejamu dzeramo ūdeni un samazinātu atkritumu apjomu.

Positivus šogad pirmo gadu norisināsies jaunā vietā – Lucavsalā, Rīgas centrā. Tas lielā mērā ir mūsu centrālais ilgtspējas solis šajā gadā, proti, padarīt festivālu pieejamāku publikai un māksliniekiem, ar to domājot – padarīt mazāk atkarīgu no transporta un pārvietošanās. Ilgtspējīgs Positivus programma aptver šo un citus gudrus un pārdomātus lēmumus atjaunīgas enerģijas izmantošanas, atkritumu šķirošanas un pārtikas izvēles ziņā,” atklāj mūzikas festivāla Positivus rīkotājs, koncertaģentūrasPositivus Music vadītājs Ģirts Majors.

“Gan Neste, gan Positivus atrodas uz transformācijas ceļa, kuru lielā mērā virza mūsdienu un klimata izaicinājumi un ambiciozi ilgtspējas mērķi. Šī sadarbība ir lielisks piemērs, kā liela publiska pasākuma organizatori, dalībnieki un apmeklētāji var apzināties un pieņemt ilgtspējīgākas izvēles. Esmu priecīgs, ka varējām piedāvāt savu ilgtspējīgu pasākumu organizēšanas pieredzi un kopīgi ar Positivus komandu apkopot to Ilgtspējīgs Positivusprogrammā, kā arī nodrošināt festivālu ar 100% atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu, kas, salīdzinājumā ar fosilo dīzeļdegvielu, rada vidēji par 90% mazāk CO2e izmešu,” papildina Armands Beiziķis, SIA Neste Latvijavaldes priekšsēdētājs.

Ilgtspējīgs Positivus programma 2022.gada festivālā:

Gudra transporta izvēle

Festivāla atrašanās vietā un tās tuvumā apzināti netiks nodrošinātas autostāvvietas, tādēļ Positivus aicina savu auto atstāt mājās un izvēlēties citus pārvietošanās līdzekļus – sabiedrisko transportu, individuālos braucamrīkus vai ierasties festivālā ar kājām. Pie ieejas Positivus festivāla teritorijā atradīsies Neste Mobilitātes punkts, kurā apmeklētājiem būs ērti pieejami videi draudzīgāki pārvietošanās veidi — elektriskie skūteri, kā arī iespēja novietot savu velosipēdu.

Atbildīgi energorisinājumi

Festivāla jaudu nodrošinās pilsētas elektrības pieslēgumsun 100% atjaunojamā Neste MY dīzeļdegviela, kassalīdzinājumā ar fosilo dīzeļdegvielu, rada vidēji par 90% mazāk CO2e izmešu. Ēdinātāju zona festivālā tiks nodrošināta, izmantojot vietēji pieejamos enerģijas avotus. 

Veselīgākas maltītes

Ēdinātāji tiek aicināti maltītēs pēc iespējas iekļaut vietējas izcelsmes produktus, kā arī iekļaut veģetāras un vegāniskāsmaltītes savās ēdienkartēs, un pēc iespējas izvairīties no maltīšu pārpalikumu veidošanas.

Gards ūdens, cik uziet

Festivāla teritorijā tiks nodrošināts brīvi pieejams Rīgas ūdens dzeramais ūdens visiem festivāla apmeklētājiem. Festivāla teritorijā apmeklētāji drīkstēs ienest caurspīdīgas personīgās ūdens pudeles un atkārtoti lietojamās līdzņemamās kafijas tasītes, lai tās izmantotu atkārtotai ūdens uzpildei.

Mazāk atkritumu

Festivāla vietas iekārtošanas un nobūves laikā tiek šķiroti atkritumi. Festivāla organizēšanas procesā festivāla komanda pēc iespējas lieto otrreizēji pārstrādātus vai otrreizēji pārstrādājamus materiālus. Festivāla norises laikā tā teritorijā ir aizliegta jebkādu informatīvo materiālu izdale, kā arī aizliegts aktivitātēs izmantot balonus, viegli uzliesmojošus priekšmetus un radīt vienreizlietojamus atkritumus bez racionāla pamatojuma.

Sadarbībā ar Depozīta Iepakojuma Operatoru festivāla apmeklētāji tiek aicināti ziedojumu taromātā nodot festivāla laikā iegādāto depozīta iepakojumu, tādējādi ziedojot 10 centu depozīta maksu Lucavsalas labiekārtošanai un apzaļumošanai. Festivāla teritorijā darbosies Wingo Depositpunkts, kurā visi pasākuma apmeklētāji tiek aicināti atstāt tādus bīstamos atkritumus kā e-cigaretes un baterijas, tādējādi nepieļaujot šo bīstamo atkritumu nonākšanu vidē.

Plašāk par Ilgtspējīgs Positivus programmu: https://www.positivusfestival.com/lv/festivala-informacija/ilgtspejigs-positivus/

Zaļā Josta - Reklāma