Nissan varētu izmantot Brexit, lai palielinātu Lielbritānijas tirgus daļu, raksta laikraksts

0
A worker drills into the wheel arch of a Nissan Juke on the production line at the Nissan Manufacturing Sunderland Plant, at Sunderland U.K., on Thursday, December 3, 2015. Photographer: Luke MacGregor/Bloomberg *** Local Caption ***

Nissan ir izstrādājis ārkārtas rīcības plānu, lai koncentrētos uz savu Sunderland rūpnīcu Lielbritānijā un samazinātu Eiropas ražošanu, ja cietais Brexit noved pie tarifiem automašīnu importam no kontinenta, ziņo Financial Times, atsaucoties uz diviem diskusijās iesaistītiem cilvēkiem.

Plāns paredz Nissan rūpnīcas slēgšanu Barselonā un Micra mazās automašīnas ražošanas pārvietošanu uz Sunderland no Renault rūpnīcas Flinsā, Francijā, teikts rakstā.

Nissan izmantotu savu rūpnīcu Sunderlandē Anglijas ziemeļaustrumos, lai izcīnītu tirgus daļu no konkurentiem bez Lielbritānijas ražošanas, sacīja FT.

Nissan Sunderland būvētajām automašīnām būtu konkurences priekšrocības, ja tādiem konkurentiem kā Ford un Volkswagen Group būtu jāmaksā importa tarifi, lai nosūtītu ES ražotas automašīnas uz Lielbritāniju.

Nissan mērķis būtu palielināt Lielbritānijas tirgus daļu no 20 procentiem no 4 procentiem tagad, raksta Financial Times.

Scenārijs ir viens no vairākiem, ko Nissan izstrādāja, plānojot tarifus pēc Brexit, teikts dokumentā. Plāns tika izstrādāts pirms Makoto Uchida arī tika nosaukts par jauno izpilddirektoru decembrī

Autoražotājs noliedzis ārkārtas rīcības plānu esamību, sacīja laikraksta Financial Times citētais Nissan Europe pārstāvis.

“Mēs esam modelējuši katru iespējamo” Brexit “atdarinājumu, un paliek fakts, ka viss mūsu bizness gan Lielbritānijā, gan Eiropā nav ilgtspējīgs PTO tarifu gadījumā,” preses pārstāvis stāstīja rakstā.