NHL NEGRASĀS SAĪSINĀT NĀKAMO SEZONU UN NEPLĀNO SPĒLĒTĀJU MASVEIDA PĀRBAUDĪŠANU

0

Līgas rezultatīvākais spēlētājs Leons Draizaitls. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Nacionālā hokeja līga savā mājaslapā publicējusi jautājumu un atbilžu sadaļu, skaidrojot virkni tēmu, kas saistītas ar Covid-19 pandēmiju un apturēto sezonu.

Nekādu konkrētu lēmumu šīs sezonas atsākšanas sakarā vēl nav: “Turpināsim novērot situācijas attīstību Slimību kontroles un novēršanas centra (CDC) rosinātā 60 dienu pulcēšanās ierobežošanas laikā. Ja notikumi risināsies pozitīvi, ceram, ka 45 dienas kopš pulcēšanās ierobežošanas sākuma varēsim sniegt augsta līmeņa ieteikumus, kā klubi varēs atsākt treniņu periodu.”

Līga apstiprina, ka joprojām koronavīruss atklāts tikai diviem spēlētājiem no Otavas “Senators”, kuriem vērojami tikai viegli simptomi: “Mūsu medicīnas eksperti neiesaka spēlētāju masveida testēšanu. Arī bez fakta, ka šādu testēšanu veikt būtu sarežģīti nepietiekamo resursu dēļ, medicīnas sabiedrība neuzskata, ka šāda testēšana būtu nepieciešama no medicīniskā viedokļa vai atbilstu veselības iestāžu izdotajiem parametriem. Vai testēšana tiks veikta pirms sezonas atsākšanās? Ja spēlētājam būs simptomi vai viņš saslims un pārbaudi ieteikts kluba medicīnas personāls, tad spēlētājs tiks pārbaudīts. Taču nedomājam, ka pirms spēlētāju atgriešanās kluba bāzē būs nepieciešama masveida testēšana.”

“Spēlētāju pašizolācijas periods turpināsies līdz 27. martam ieskaitot, ja vien spēlētājam nebūs nepieciešams ilgāks periods, kas varētu būt saistīts ar nesenu ceļošanu. Atbilstoši CDC ieteikumiem spēlētājiem tika dota iespēja atgriezties savās mājvietās – tostarp ārpus Ziemeļamerikas. Pēc pašizolācijas perioda beigām un atbilstoši Covid-19 situācijas attīstībai, tiks apsvērta iespēja atļaut atvērt klubu infrastruktūras objektus koordinētiem un brīvprātīgiem treniņiem vai aprūpei mazās grupās,” mājaslapā turpināts.

Pagaidām nav skaidrs, kā varētu izskatīties atlikusī regulārā sezona un Stenlija kauss: “Atsākšanas forma un scenāriji būs atkarīgi no tā, kad mums tiks dota atļauja atsākt sezonu, tāpat tiks ņemti vērā loģistikas ierobežojumi. Mums vajadzēs būt elastīgiem un reaģēt uz to, kā attīstīsies situācija un kādi būs medicīniskie ieteikumi. Spēles aiz slēgtām durvīm? Ir priekšlaicīgi sacīt, kādi būtu atsākšanās apstākļi, bet esam gatavi sekot veselības iestāžu ieteikumiem. Nedomājam, ka sezonas atsākšanas scenāriji un formāts apdraudēs vai pārklāsies ar līgas spēju nākamo sezonu aizvadīt pilnā apjomā.”

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com.