Nedēļas nogalē Vecmīlgrāvja un Dreiliņu apkaimēs iedzīvotāji varēs nodot bīstamos atkritumus

Noslēdzoties bīstamo sadzīves atkritumu nodošanas mobilitātes akcijai, šajā nedēļas nogalē divās Rīgas apkaimēs – Vecmīlgrāvī un Dreiliņos – rīdzinieki varēs bez maksas nodot pārstrādei bīstamos sadzīves atkritumus.

Iedzīvotāji varēs nodot tādus sadzīves atkritumus kā eļļas, eļļas filtru atkritumus, laku un krāsu atkritumus, dzīvsudraba atkritumus, luminiscētās spuldzes, organiskos šķīdinātājus, neizlietotus ārstnieciskos preparātus, ķimikālijas, izlietotās baterijas, printeru un kopētāju izlietotās kasetes, piesārņoto taru u.c. Savukārt nevarēs nodot, piemēram, elektropreces un šīferi.

Atkritumus varēs nodot sestdien, 22. oktobrī. Vecmīlgrāvī mikroautobuss atradīsies no plkst.10 līdz 14  laukumā pie autobusu pieturas, Augusta Dombrovska ielā 32, bet Dreiliņos – no plkst.15 līdz 19 pie tirdzniecības centra “Mežciems”, Biķernieku ielā 143.

Lai iedzīvotājiem radītu ērtu iespēju atbrīvoties no bīstamajiem sadzīves atkritumiem, Rīgas pašvaldība sadarbībā ar SIA “ALL Recycling” akciju rīkoja vienpadsmit Rīgas apkaimēs. 

Izmantojot speciāli apzīmēto “Volkswagen Crafter” mikroautobusu, mobilitātes akcijas laikā savāktie bīstamie sadzīves atkritumi tiks nogādāti SIA “ALL Recycling” videi kaitīgo preču pārstrādes centrā, kur tos utilizēs efektīvi un videi draudzīgi.

Latvijas vides politika ir vērsta uz mērķtiecīgu otrreizējo izejvielu nodošanu pārstrādē un aktīvu sabiedrības iesaisti pareizā rīcībā ar atkritumiem – īpaši jau ar videi kaitīgām precēm pēc to lietderīgā kalpošanas laika beigām. Ar bīstamo sadzīves atkritumu nodošanas mobilitātes akcijas palīdzību Rīgas pašvaldība atgādina, ka galvaspilsētā ir izveidots bezmaksas videi kaitīgo preču pieņemšanas punktu tīkls, kurā iedzīvotājiem ikdienā ir iespēja nodot bīstamos sadzīves atkritumus.

Informācija par bīstamo sadzīves atkritumu nodošanas punktiem un citu atkritumu veidu šķirošanas punktiem galvaspilsētā ir pieejama tīmekļvietnē https://www.riga.lv/lv/atkritumu-skirosanas-punkti-riga . Karte pieejama šeit:https://mvd.riga.lv/nozares/apsaimniekosanas-parvalde/atkritumu-skirosanas-punkti/

Zaļā Josta - Reklāma