Nedēļas nogalē Līvānos masku tradīciju festivālā pulcēsies dalībnieki no sešām valstīm

0

Nedēļas nogalē, 15.februārī un 16.februārī, Līvānu novadā notiks XXI Starptautiskais masku tradīciju festivāls, kurā piedalīsies kopumā 30 masku grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un mītiskā masku grupa no Kamerūnas, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Indra Upeniece.

Festivālā būs sastopami budēļi, čigāni, buki, ķekatas, vecīši, Katrīnas bērni, vecaji jeb paurīši, Vidzemes čigāni, Ziemassvētku čigāni un citas masku grupas.

Festivāla programmā paredzēti masku gājieni ar rituāliem un norisēm lauku sētās, improvizētas masku izrādes Līvānu novada Kultūras centrā, Lielais masku gājiens uz Tradīciju kalnu Līvānos, Meteņa dzīšana un festivāla noslēguma rituāls Tradīciju kalnā.

“Īpaši atraktīva un aizraujoša būs individuālo masku izrādīšanās. Interesanta un izziņas bagāta solās būt masku konference un meistardarbnīcas Līvānu novada Kultūras centrā. Tajās dažādu Latvijas novadu un arī ārvalstu grupas un speciālisti stāstīs par tradīcijām un atklās masku gatavošanas noslēpumus. Turpat būs skatāma arī masku ekspozīcija,” informēja Upeniece.

Pasākums sāksies sestdien plkst.11 ar festivāla atklāšanu pie Līvānu novada kultūras centra, bet plkst.12 norisināsies masku gājieni Turku un Rožupes pagastos. Plkst.16 tiks atklāta konference par maskošanās tradīcijām Līvānu novada Kultūras centra Kamerzālē, bet pēc tās sekos masku saiets un grupu izrādīšanās. Savukārt plkst.21 paredzēts danču vakars un individuālo masku skate.

Svētdien no plkst.11 gaidāms konferences turpinājums Līvānu novada Kultūras centra Kamerzālē, bet Mazajā zālē notiks masku gatavošanas meistardarbnīca. Plkst.12.30 notiks Masku gājiens uz Tradīciju kalnu, kur paredzēts festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana.

Šogad par festivāla simbolu ir izraudzīta kaza, kas simbolizē sauli un gaismu.