Nedēļas nogalē aicināti apmeklēt kultūras un izklaides pasākumus Jūrmalā

0

Nedēļas nogalē no 13. līdz 15. decembrim aicināti apmeklēt kultūras un izklaides norises Jūrmalā – klasiskās un populārās mūzikas koncertus, izstādes atklāšanu un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem.

Radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem Gaismas parkā

Dzintaru mežaparka teritoriju krēslas stundās rotā gaismas dekori un dažādi objekti, kas veidoti no vairāk nekā 85 tūkstošiem krāsainu LED lampiņu virtenēm. Gaismiņu virtenes mežaparka skatu tornī, tiltiņš, kas izgaismots kā jūras vilnis, koku aleja, kas pārtapusi zvaigznājā ar krītošām zvaigznēm, no gaismiņām veidoti lāči, vāveres un citi meža zvēri Gaismas parkā apskatāmi katru dienu līdz plkst. 22.00.

Sestdien un svētdien, 14. un 15. decembrī, plkst. 16.00–19.00 Gaismas parkā norisināsies radošās darbnīcas, rotaļas un aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Varēs liet laimes, dekorēt piparkūkas, darbosies mazo galdnieku darbnīca, kur bērni kopā ar vecākiem varēs izgatavot rotājumu savai eglītei. Būs iespēja rotaļāties, veidojot smilšu zīmējumus un aktīvi darboties, izmēģinot florbola metienus un vingrinoties riņķu golfā. Radošo darbnīcu laikā būs iespēja iegādāties kārumus – vafeles un pankūkas –, siltu dzērienu, kā arī gardu zupu. Ieeja bez maksas.

Piektdien, 13. decembrī

Dzintaru koncertzālē (Turaidas ielā 1) plkst. 19.30 ar Georga Frīdriha Hendeļa majestātisko oratoriju “Mesija” tiks atklāts Ziemassvētku festivāls. Muzicēs Inga Kalna (soprāns), Mārtens Engeltjess (alts), Tomass Hobss (tenors), Rihards Millers (bass), Latvijas Radio koris un Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” Frīdera Berniusa vadībā. Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Sestdien, 14. decembrī

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna ielā 5/7) plkst. 11.00 sāksies tintes darbnīca “Zem kājām mākoņi”. Tintes mākoņu un rokrakstu pētniecības darbnīcā kopā ar mākslinieci Evu Vēveri tiks meklēti veidi, kā dzejā un tintes traipos izzīlēt dzīves notikumus un rakstīt vēstules ar spalvu. Darbnīca balstīta Aspazijas liriskās biogrāfijas krājuma “Ziedu klēpis” dzejā un piedāvā dažādu tintes iespēju izzināšanu. Aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni 29239472. Ieeja ģimenēm ar bērniem 3 eiro.

Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6) plkst. 15.00 – Ata Jurgenovska izstādes “Saviļņo-jums” (bronza) atklāšana. Personālizstādē būs skatāmi no bronzas, koka, akmens, keramikas, metāla veidotas skulptūras, vides objekti, dekori un instalācijas. Ieeja bez maksas.

Dubultu koncertzālē (Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Strēlnieku prospektā 30) plkst. 18.30 uz svētku koncertuzvedumu “Sidraba stīgas” aicina Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Koncerta viesi – vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar mūziķi Raimondu Macatu. Ieeja bez maksas.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna ielā 5/7) plkst. 19.00 ziemas noskaņu koncertā “Tumša nakte” muzicēs vokālais trio “Soave” un ģitārists Ģirts Celmiņš. Biļetes muzeja kasē.

Svētdien, 15. decembrī

Dubultu Ev. lut. baznīcā (Baznīcas ielā 13) plkst. 17.00 uz Ziemassvētku koncertu “Pa īstam” aicina Marija Naumova. Biļetes „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.