Nākamnedēļ notiks festivāls “Ventspils ērģeļu dienas”

0

No 20.februāra līdz 22.februārim Ventspils Mūzikas vidusskolā un koncertzālē “Latvija” notiks festivāls “Ventspils ērģeļu dienas”, aģentūru LETA informēja vidusskolas projektu vadītājs Aldars Šagžijevs.

Festivāla idejas autore un iedvesmotāja ir Ventspils Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases pasniedzēja Kristīne Adamaite.

“Festivāla “Ventspils ērģeļu dienas” mērķis ir pulcināt ērģeļmūzikas draugus pie Ventspils jaunajām ērģelēm,” uzsvēra Adamaite. Trīs dienu laikā plānota intensīva programma – meistarklases, lekcijas, izzinošas ekskursijas un četras dažādas koncertprogrammas. 

Meistarklašu vadītāja būs pašlaik Zviedrijā dzīvojošā latviešu ērģelniece Ligita Sneibe.

Sneibes koncertprogrammā “Dažādas pieturzīmes” iekļauta dažādu laikmetu mūzika – ērģeļu repertuāra virsotnes un latviešu komponistu darbi. 

Otrs vakara koncerts piedāvās iepazīt ērģelnieku duetu Aigaru un Ilzi Reiņus gan muzicējot, gan sarunās ar vakara vadītāju un atbildēs uz publikas jautājumiem. Pie Ventspils jaunā instrumenta ērģelnieku duetam būs iespēja izmantot arī abus spēles galdus, kas, iespējams, sniegs vēl plašākas šiem mūziķiem raksturīgās orķestrālās reģistrācijas iespējas.

Festivālu atklās Ventspils Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases studenti un absolventi, bet noslēgumā izskanēs meistarklašu dalībnieku parāde.

Festivāla gaitā paredzēta ērģeļbūvētāja Jāņa Kalniņa lekcija par Ventspils ērģeļu uzbūvi un inovācijām, kā arī ekskursija uz Ventspils luterāņu baznīcu, iepazīstot dievnama vēsturiskās ērģeles.

Festivālu finansē Valsts kultūrkapitāla fonds.