Nadalam un Tīmam cīņas par savstarpēju pusfinālu

Rafaels Nadals. Foto: AP/Scanpix

Šodien Parīzē būs “French Open” pirmā ceturtdaļfinālu diena, visiem mačiem notiekot galvenajā arēnā, kur ir iespējams spēlēt arī lietus gadījumā. Visos četros mačos ir skaidri favorīti – vīriešu turnīrā tiek gaidīts Rafaela Nadala un Dominika Tīma pusfināls, bet dāmu turnīrā Eļinas Svitoļinas un Igas Švjontekas progress. 

12-kārtējais čempions Rafaels Nadals (#2) pirmoreiz tiksies ar 19 gadus veco Itālijas talantu Janniku Sinneru (#75), kurš atkārtojis spāņa 15 gadus vecu sasniegumu – debijā ticis līdz “French Open” ceturtdaļfinālam. Sinners, kurš iepriekšējā kārtā sakāva septīto numuru Aleksandru Zverevu, pirmoreiz tiksies ar Top 3 spēlētāju. 

Dominikam Tīmam (#3) ir 6-2 bilance pret savu draugu Djēgo Švarcmanu (#14), ieskaitot 3-1 uz abiem ērtā māla seguma. Šodien būs viņu pirmais duelis “Grand Slam” sacensībās. Argentīnietis šajā līmenī nav uzvarējis Top 5 spēlētājus (0-7), bet visos turnīros kopā viņam tikai viena tāda uzvara (1-23), pirms trim nedēļām Romā pieveicot Nadalu. Švarcmanam arī 0-3 bilance “Grand Slam” ceturtdaļfinālos. 

Favorītēm neveiksmīgajā dāmu turnīrā Eļinai Svitoļinai (#5) šonedēļ ir labākā iespēja beidzot tikt pie “Grand Slam” titula. Svitoļina savā trešajā “French Open” ceturtdaļfinālā (0-2) tiksies ar tenisisti, kuras nokļūšana tik tālu ir milzīgs pārsteigums. Argentīniete Nadja Podoroska (#131) tikai otro reizi spēlē “Grand Slam” turnīrā, negaidītu ceturtdaļfinālu sasniedzot no kvalifikācijas. Viņa šodien pirmoreiz tiksies ar Top 20 spēlētāju. 

Simonu Halepu sagrāvusī Iga Švjonteka (#54) “Grand Slam” ceturtdaļfināla debitantu mačā būs favorīte pret itālieti Martinu Trevizanu (#159), kuras ceļojums Parīzē ir identisks Podoroskas turnīram. Arī viņai tikai otrais “major” turnīrs, karjeras spilgtāko rezultātu sasniedzot no kvalifikācijas. Trevizana, kura ir septiņus gadus vecāka, tolaik 16 gadus veco Švjonteku 2017. gadā ar 6:2, 2:6, 6:2 apspēlēja ITF turnīrā uz Varšavas māla. Iga divus gadus vēlāk ar 6:3, 6:4 uzvarēja WTA turnīrā Birmingemā uz zālāja. 

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com 

Zaļā Josta - Reklāma