Ministrs: No LNT un TV3 ziņu dienestu apvienošanas jāmācās, lai nodrošinātos pret līdzīgiem gadījumiem nākotnē

0
Rīgas domes Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāts, frakcijas vadītājs Nauris Puntulis piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina sabiedrību ar savu viedokli un frakcijas priekšlikumiem par Rīgas pilsētas pašvaldības 2019. gada budžetu.

Telekanālu LNT un TV3 ziņu dienestu apvienošanu valsts ietekmēt faktiski vairs ietekmēt nevar, taču situācija ir jāizanalizē, lai nodrošinātos pret līdzīgiem gadījumiem nākotnē, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Ministrs norādīja, ka viņš negatīvi vērtē jebkuru ziņu plurālisma mazināšanos, bet šobrīd varot vien izpētīt radušos situāciju, kad valsts ir bezspēcīga procesu ietekmēt. “Mums ir jāsaprot, kā šāda situācija varēja rasties un kā mēs varam nodrošināties, lai kaut kas līdzīgs nenotiktu nākotnē,” sacīja politiķis.

Pēc politiķa vārdiem, “viss nav melns un balts” un vajadzētu novērtēt arī mediju grupas “All Media Baltics” centienus sasniegt auditoriju, kuru līdz šim nav izdevies sasniegt. “Es gribu cerēt, ka mēs nonāksim arī līdz ziņu raidījumiem, kā tas ir solīts,” piebilda Puntulis.

Ministrs vērsa uzmanību, ka mainās cilvēku paradumi – lai arī cik kvalitatīvs nebūtu kāds lineārais medijs, esot jāatzīst, ka būs kāda sabiedrības daļa, kas nekad lineāru mediju neskatīsies. “Medijs vienmēr būs viņu kabatās telefona formātā, un to daļu, iespējams, lineārs medijs nesasniegs. Ja uzņēmums skatās auditorijas virzienā, kas netiek sasniegta, es nesaskatu tur kaut ko negatīvi vērtējamu,” norādīja ministrs.

Puntulis pauda cerību, ka pēc laika jaunā medija ēterā parādīsies plašāks ziņu klāsts arī tiem, kuri neskatās un nebūtu skatījušies šo kanālu.

“Es negribu būt pārprasts, ka es šo vērtētu pozitīvi. Protams, ka nē. Es vēlreiz uzsveru, ka tas ir absolūti negatīvi vērtējams, ka mazinās ziņu plurālisms,” Puntulis komentēja plašāku rezonansi guvušu virsrakstu kādā no medijiem.

LETA jau ziņoja, ka no šīs nedēļas kanālā LNT tiek pārraidīti TV3 veidoti ziņu un informatīvie raidījumi, daļēji spēkā stājoties uzņēmumā sāktajai televīzijas kanālu reformai.

Mediju grupa “All Media Baltics” no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu, savukārt kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā. Kompānijā tiks paplašināts kanāla TV3 piedāvāto ziņu apmērs, pārnesot lielāko daļu no LNT ziņu dienesta radītā satura. Mediju grupa veido arī vienotu ziņu dienestu.

Par TV3 Ziņu un informatīvo raidījumu dienesta vadītāja vietas pienākumu izpildītāju uz laiku iecelta TV3 ziņu vadītāja Kristīne Anže, kura amata pienākumus pildīs līdz brīdim, kad tiks pabeigta atlase uz jaunā ziņu dienesta vadītāja amatu.

Turpmāk jauno TV3 ziņu producentu komandu veidos LNT ziņu producents Valdis Francis un TV3 ziņu producents Alvils Vīksna. Savukārt rīta ziņu raidījuma “900 sekundes” producentu komandā būs Diāna Vīlipa-Folka un Ilze Aginta. Savukārt informatīvo raidījumu producenti paliks nemainīgi. Raidījumu “Bez Tabu” veidos Diāna Logina, bet “Degpunktā” – Agris Blumfelds.

Plānots, ka no nākamā gada televīzijas produktu portfelī bērniem būs pieejams jauns kanāls “TV3 Mini”, savukārt sieviešu auditorijai būs pieejams kanāls “TV3 Life”. Jaunie kanāli mediju grupas televīzijas produktu portfelī aizvietos kanālus LNT un “Kanāls2”.