Mežsargs atvaira 50 metienus, HS “Rīga” sensacionāli atstāj uz nulles līderi

Kārlis Mežsargs. Foto: HS Rīga

Fantastisku sniegumu šovakar “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē parādīja turnīra pastarītes HS “Rīga” 17 gadus vecais vārtsargs Kārlis Mežsargs, kurš atvairīja visus 50 pretinieku metienus, ļaujot savai komandai ar 4:0 negaidīti sagraut līdervienību Rīgas “Olimp/Venta 2002”.

Visās sešās iepriekšējās abu vienību savstarpējās spēlēs pārliecinošas uzvaras bija svinējusi “Olimp” komanda, kam arī šā vakara cīņā laukumā piederēja visnotaļ ievērojams pārsvars un iniciatīva. Iepriekšējo divu nedēļu laikā piecas spēles aizvadījusī un iepriekšējā mačā graujošu zaudējumu ar 0:11 pret “Liepāju” piedzīvojusī HS “Rīga” paļāvās uz pretuzbrukumiem, kā arī salīdzinoši pieredzējušāko “Olimp” hokejistu kļūdām.

Cīņas pirmajā pusstundā vārti gūti netika, pirmoreiz rezultātam izmainoties 33. minūtē, kad ar metienu no vārtu priekšas viesu vārtsargu Rūdolfu Gustu Lazdiņu cauršāva Anrī Ravinskis. Vēl pēc divām minūtēm Kristaps Kristiņš no līdzīgas pozīcijas dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0.

“Olimp” turpināja uzbrukt krietni biežāk un masīvāk, taču līdervienības centienu atspēlēties augļus nenesa. “Olimp” arī neizdevās realizēt nevienu no četrām skaitliskā vairākuma iespējām. 53. minūtē HS “Rīga” pretiniekiem deva galējo triecienu – no kreisās malas uz Lazdiņa sargātajiem vārtiem izrāvās Ģirts Silkalns, kurš no visnotaļ asa leņķa un nelielas distances ripu filigrāni pārcēla pāri vārtsarga plecam, trāpot vārtu augšējā stūrī un panākot 3:0. Savukārt gala rezultātu 4:0 97 sekundes līdz finālsirēnai uzstādīja Ravinskis, kurš vienatnē izrāvās pret tukšiem vārtiem.

Abas komandas jau pēc divām dienām vēlreiz spēkosies savā starpā.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma