Mesīna aicina starptautiskus turnīrus atlikt līdz pavasarim un pandēmijā izspēlēt vietējās līgas

Etore Mesīna. Foto: imago images/ANE Edition/Scanpix

ULEB vadība ceturtdien aizvadīs telekonferenci ar Eiropas vadošo basketbola līgu amatpersonām par to, kā būtu vislabāk turpināt sezonu, un Milānas “Olimpia” galvenais treneris Etore Mesīna atklātā vēstulē aicinājis uz četriem mēnešiem apturēt visas starptautiskās sacensības, lai šajā laika posmā izspēlētu vietējos čempionātus un lieki nelidotu apkārt Eiropai.

“Dārgie basketbola draugi, pēc ilgām pārdomām esmu nolēmis paust vēstījumu katram, kurš būs gatavs atvēlēt piecas minūtes sava laika,” Eirolīgas četrkārtējo čempionu citē portāls Eurohoops. “Man bijusi tā laime aizvadīt ilgus gadus starptautiskajā basketbolā: manas komandas to ir darījušas ar lepnumu un cieņu pret spēli un spēlējušas FIBA, Eirolīgas un ULEB virsvadībā. Par spīti tam, ka reizēm bijušas nesaskaņas, allaž esmu cienījis [FIBA ģenerālsekretāru] nelaiķa Stankoviča un Baumana kungu vadību un redzējumu. Ar lepnumu varu teikt, ka ilgus gadus esmu draudzībā ar [ULEB vadītājiem] Portelas un Bertumeu kungiem, un man ir bijis tas gods trenēt Van Den Špīgela kungu, pašreizējo ULEB prezidentu.

Dzīvojam ļoti nopietnā un izaicinošā laikā. Vairums Eiropas valstu valdību lēmumi ir centrēti uz karantīnas izsludināšanu sabiedrībā vai daļā no tās, lai aizsargātu cilvēkus no Covid-19. Katru nedēļu mums ir arvien vairāk spēlētāju, treneru un klubu pārstāvju, kuriem ir pozitīvas analīzes, un arvien vairāk un vairāk spēļu katrā valstī vai starptautiskās sacensībās tiek pārceltas. Starptautiskās ceļošanas grūtības nopietni pastiprina bažas par komandu un tiesnešu veselību. Drīz vairs nebūs brīvu datumu, uz kuriem pārcelt spēles. Arvien vairāk un vairāk sporta rezultātu būs atkarīgi no tā, kuram paveiksies vairāk, lai komandā būtu mazāk inficēto nekā sāncenšiem. Visu šo iemeslu dēļ un ar dziļu pazemību es, kā kaislīgs šā sporta veida fans, vēlētos aicināt mūsu līderus uz brīdi nolikt malā atšķirīgos viedokļus, kas viņus šķīruši pagātnē, basketbola un fanu labā sēsties pie galda un to nepamest, kamēr nav rasts risinājums.

Šobrīd vienīgā loģiskā izvēle šķiet Eiropas sacensību apturēšana un ļaušana nacionālajām līgām nākamo četru mēnešu laikā pabeigt savu sezonu, jo pārvietošanās valsts iekšienē būs vienkāršāka. Pēc tam varbūt martā vai aprīlī, cerams, varēsim pabeigt visus starptautiskos turnīrus, lai laicīgi sagatavotos olimpiskajām spēlēm. Un, iespējams, līdz tam laikam Covid-19 jau būs pieveikts vai vismaz ierobežots. Protams, arī televīzijām un sponsoriem būs jādod sava artava, taču kopīga nostāja no mūsu līderu puses noteikti palīdzētu pārliecināt arī viņus.

Dalībnieku veselība un sacensību integritāte ir prioritāte, un mēs, kā fani, būsim mūžīgi pateicīgi mūsu līderiem par pieņemtajiem lēmumiem.”

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma