McDonalds labdaribas kampana aicina atbalstit Latvijas bernus, nodrosinot bezmaksas arstu vizites

0

Lai 2020. gadā atbalstītu bērnus Latvijas attālākajos reģionos un nodrošinātu viņiem bezmaksas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālistu vizītes, “McDonald’s” novembrī rīko labdarības kampaņu “McHappy Day”. Līdz 30.novembrim ikviens iedzīvotājs var sniegt atbalstu, ziedojot bezmaksas ārstu vizītēm bērniem. 

Bezmaksas ārstu konsultācijas bērniem Latvijā sniedz Mobilais veselības aprūpes centrs, kas kopā ar BKUS ārstiem vidēji 15 reizes mēnesī dodas vizītēs uz reģioniem, sniedzot ap 400 konsultācijām ik mēnesi. Mobilais veselības aprūpes centrs ir risinājums tām ģimenēm, kas dzīvo attālākos Latvijas reģionos, kur veselības aprūpes iespēju sasniedzamība ir apgrūtināta gan mazā medicīnas aprūpes iestāžu skaita,  gan kvalificētu veselības aprūpes speciālistu trūkuma dēļ. 

“Novembris tradicionāli ir “McHappy Day” labdarības kampaņas mēnesis, kas šogad norisinās jau 13. reizi. Šo gadu laikā “McDonald’s” ir ziedojis vairāk nekā 500 000 eiro, īstenojot dažādus projektus, tostarp ikgadējo “McHappy Day”, lai uzlabotu Latvijas bērnu veselības aprūpi. Ir patīkami un iedvesmojoši zināt, ka šie ziedojumi palīdzējuši nodrošināt vairāk nekā 18 000 ārstu konsultāciju bērniem. Aizvien pieaugot nepieciešamībai pēc ārstu konsultācijām bērniem reģionos, mēs aicinām visus mūsu viesus un Latvijas iedzīvotājus sadoties rokās un palīdzēt Latvijas bērniem,” saka “McDonald’s” rīkotājdirektors Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis (Vladimir Janevski). 

Lai atbalstītu Mobilā veselības aprūpes centra vizītes reģionos, ikviens  “McDonald’s” restorānu viesis līdz 30.novembrim ir aicināts piedalīties “McHappy Day” labdarības kampaņā, iegādājoties īpašus atstarotājus kādā no “McDonald’s” restorāniem. Atstarotāji ir pieejami divos dažādos dizainos. Visi ienākumi no atstarotāju pārdošanas tiks ziedoti Mobilā veselības aprūpes centra darbībai 2020. gadā. 

“Nepieciešamība pēc ārstu pieejamības Latvijas reģionos ik gadu palielinās, un reģionos dzīvojošām ģimenēm ārstu konsultācijas ir ārkārtīgi svarīgas. Pateicoties “McDonald’s” viesu un Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem un atbalstam, 2019. gadā līdz šim gandrīz 4000 bērnu 38 dažādos Latvijas reģionos ir saņēmuši plašu primārās veselības aprūpes pakalpojumu klāstu. 2020. gadā mēs plānojam nodrošināt vēl vairāk konsultāciju, un ikviens ziedojums būs milzīgs atbalsts mūsu darbam,” stāsta labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Latvija” direktore Zane Gedroviča.

“McDonald’s” jau ilgstoši atbalsta “Ronald McDonald House Charities Latvija” darbu. Visa gada garumā ikviens restorānu viesis var ziedot bērnu veselības aprūpei, izmantojot īpašas ziedojumu kastītes, kas izvietotas visos “McDonald’s“ restorānos Latvijā. Bērnu veselībai un labklājībai tiek novirzīti arī divi eiro centi no katras iegādātās “Happy Meal” maltītes.