Mazpulcēnu pastinaki nopērkami “Maxima” veikalos visā Latvijā


Tuvojoties patriotu nedēļai, “Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu izaudzētā raža, šoreiz pastinaki, jau pieejami “Maxima” veikalos visā Latvijā. Ikvienam veikala klientam ir iespēja atbalstīt Latvijas apņēmīgos bērnus un jauniešus, iegādājoties šo kvalitatīvo vietējo produktu. “Maxima Latvija” jau divpadsmito gadu atbalsta “Latvijas Mazpulkus”, sniedzot praktisku ieskatu uzņēmējdarbības pamatos – kā produkts no lauka nonāk līdz tirdzniecībai. 

Lielākajos „Maxima Latvija” veikalos šoruden nogādātas teju 9 tonnas mazpulcēnu loloto un visu vasaru audzēto pastinaku. Lai atbalstītu jaunos lauksaimniekus, visi iegūtie līdzekļi nonāks tieši pie jaunajiem uzņēmējiem. Veikalos nonākušo pastinaku audzēšanā piedalījās 50 jaunie lauksaimnieki no 19 Latvijas mazpulkiem, pārstāvot Līvānu, Krāslavas, Rēzeknes, Ludzas, Jēkabpils, Ķekavas, Saulkrastu, Alūksnes, Valkas, Tukuma, Talsu un Saldus novadus.

Vislielākā raža šogad bijusi 279. Līvānu mazpulkam, kur no lauka tika novākti 3600 kg pastinaku. Tāpat ļoti ražīgs bijis arī 196. Bejas mazpulks, izaudzējot 1160 kg dārzeņu un Sējas mazpulks, izaudzējot 1000 kg pastinaku. Ražīgs bijis arī 36. Viesītes mazpulks un 541. Zantes mazpulks – viņu ražas apmērs katrā no mazpulkiem sasniedza aptuveni 600 kg. 

“Mazpulcēnu ražas piegāde “Maxima” veikalos ir īpašs notikums. Jau 12. gadu ar prieku atbalstām jaunos, apņēmīgos jauniešus un piedāvājam viņu izaudzētos dārzeņus arī saviem klientiem. Šogad Latvijas Mazpulki izvēlējās audzēt pastinakus, kas ir ikdienas maltītēs vēl neatklāts, bet ļoti veselīgs un plaši izmantojams dārzenis. It īpaši latviešiem iecienītos ēdienos, piemēram, zupās un biezeņos. Aicinām ikvienu patriotu nedēļā tradicionālās svētku maltītes papildināt tieši ar pastinaku, tādējādi atklājot jaunas garšas un reizē atbalstot Latvijas jaunos uzņēmējus. Jāpiemin, ka šogad mazpulcēnu izlolotie dārzeņi būs pieejami teju ikvienam, jo tiks piedāvāti pilnīgi visos “Maxima” veikalos Latvijā,” stāsta “Maxima Latvija” korporatīvo komunikāciju projektu vadītāja Laura Bagātā.

“Mazpulcēni ir paveikuši lielu darbu, izaudzējot iespaidīgu pastinaku ražu. Mūsdienās pastinaks ir nepamatoti aizmirsts, salds un sulīgs sakņaugs. Pastinaku var ēst svaigu, pievienot zupās vai sautējumos, dārzeņu kūrēs sulu spiedē, cept krāsnī vai gatavot biezeni. Mēs sakām lielu paldies “Maxima Latvija” par rasto iespēju piedāvāt mazpulcēnu audzētos 

pastinakus pilnīgi visos “Maxima” veikalos, lai ikvienam Latvijā būtu iespēja celt galdā šo gardo un vērtīgo sakni,” stāsta “Ezerkauliņi” mārketinga projektu vadītāja Laura Kļaviņa.

“Šī projekta ietvaros mazpulcēni iemācās darba prasmes un apgūst pirmās biznesa iemaņas, no saņemtās sēklu paciņas jāizaudzē pastinaki, tad tie jānovāc, jāsašķiro un jāsapako, lai varētu nodot tirdzniecībai veikalos. Dažiem mazpulcēniem šis ir pirmais biznesa projekts, savukārt citiem jau ir pieredze iepriekšējo gadu projektos. Neskatoties uz dažādajām bērnu un jauniešu pieredzēm, katru gadu ir gan laikapstākļu izaicinājumi, gan jauna kultūrauga iepazīšana. Lepojamies ar mazpulcēnu izaudzēto ražu un sniegto mazpulcēnu ģimeņu atbalstu,” norāda biedrības “Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.

Mazpulcēnu audzēto pastinaku cena ir 0,69 eiro kilogramā, un tie ir nopērkami visos “Maxima” veikalos Latvijā. Pastinaki veikalos piegādāti ar kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Dārzeņi” palīdzību, kas ir ilggadējs projekta atbalstītājs. 

Zaļā Josta - Reklāma